15 maja 2024
Historia

Prof. Bartyzel o przekłamaniach pisowskiej propagandy na temat bitwy warszawskiej

Profesor Jacek Bartyzel wskazał na manipulacje pisowskiej propagandy w kontekście bitwy warszawskiej. Chodzi przede wszystkim o określanie bolszewików mianem „Rosjan”, choć jest to znaczące przekłamanie.

Prof. Jacek Bartyzel zwrócił uwagę, że w reżimowych mediach „we wspominkach Bitwy Warszawskiej prawie w ogóle już nie mówiono o wojnie polsko-BOLSZEWICKIEJ, za to ciągle o wojnie z Rosją, a bolszewików też w roli najeźdźców zastąpili Rosjanie” (podkreślenie oryg. – red. Kr).

– PiS-owscy propagandyści zauważali też natrętnie rzekomo uderzające podobieństwo między najazdem Rosji/Rosjan na Polskę w 1920 i na Ukrainę obecnie. To co w takim razie zrobić z tymi Rosjanami, którzy u boku armii polskiej bronili Warszawy przed bolszewikami w 1920 roku? Nazwać ich anty-Rosjanami? – napisał na Facebooku prof. Bartyzel.

Dalej zwrócił uwagę, że byli również Polacy, którzy „służyli (niestety całkiem licznie) w Armii Czerwonej” i w związku z tym pyta, kim byli?

– Rosjanami i z miłości do Rosji najeżdżali jaśniepańską Polskę? – ironizował historyk.

– A o tym, że PiS-owscy propagandyści nawet baliby się pomyśleć, jakiej naprawdę narodowości byli niemal wszyscy przywódcy bolszewików i jaki był ich rzeczywisty stosunek do Rosji, to już nawet nie warto się rozwodzić – podsumował prof. Jacek Bartyzel.

facebook.com / kontrrewolucja.net

fot. Fb/Ada Garnik

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net