Rocznica katastrofy w Smoleńsku

foto: Bartosz Staszewski - praca własna, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons
foto: Bartosz Staszewski – praca własna, licencja CC BY-SA 2.5 via Wikimedia Commons

Dziś przypada rocznica katastrofy lotniczej w Smoleńsku,w której zginęło 96 osób – wśród nich prezydent Lech Kaczyński wraz z żoną Marią oraz prezydent Ryszard Kaczorowski.

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie lecącego Tu-154M  zginęło 96 osób. Wśród nich był prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, parlamentarzyści, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, duchowni, pracownicy Kancelarii Prezydenta, przedstawiciele ministerstw, szefowie instytucji państwowych, członkowie organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące i załoga samolotu. Z katastrofy nie ocalał nikt.

Badaniem przyczyn katastrofy zajmował się rosyjski MAK i polska Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Podawane przez nich dane na temat okoliczności katastrofy budzą kontrowersje. Doszło również do zamiany ciał  polskich delegatów w trumnach, później okazało się, że na terenie katastrofy wciąż znajdują się szczątki ludzkie. Oficjalnie przyczyną katastrofy była mgła i błąd pilota oraz uderzenie w brzozę. Polska chce odzyskać wrak samolotu, jednak Rosjanie wciąż nie chcą oddać polskiej stronie szczątek Tu-154M uznając, że jest to dowód w sprawie, którą sami badają. 

Szy/wiki.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.