SBU odtajniła dokumenty dot. Czarnobyla. Awarie w elektrowni zdarzały się już wcześniej

– Opublikowano tajne dotychczas dokumenty na temat elektrowni atomowej w Czarnobylu. Z materiałów udostępnionych przez Archiwum Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) wynika, że awarie w niej zdarzały się jeszcze przed wybuchem w 1986 roku – czytamy na rmf24.pl.

Wczoraj minęło 35 lat od eksplozji reaktora w elektrowni atomowej w Czarnobylu, która znajdowała się na terytorium Ukraińskiej Socjalistycznej Republiki Ludowej. Wśród opublikowanych dokumentów, znalazł się raport dotyczący tego wydarzenia.

Awarie jednak zdarzały się już wcześniej. Cztery lata wcześniej, w 1982 roku doszło do emisji dużej ilości substancji radioaktywnych. – Podjęto kroki, by nie dopuścić do rozprzestrzenia się panikarskich i prowokacyjnych pogłosek – napisano na końcu raportu KGB na ten temat. W 1984 roku z kolei doszło do awarii w reaktorach 3 i 4.

Zostały trzy dni zrzutki! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

W 1983 roku Kreml otrzymał informację, że elektrownia atomowa w Czarnobylu to jedna z najbardziej niebezpiecznych elektrowni w całym ZSRS z powodu złych zabezpieczeń. W czerwcu 1986 roku zaś wydano dyrektywę, która utajniła wszelkie szczegóły na temat awarii.

rmf24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.