Śmierć Stalina

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

63 lata temu nastąpiła śmierć Stalina – jednego z największych oprawców ludzkości XX wieku. Wobec własnego ludu stosował terror i represje, podobnie jak wobec podbitych narodów. Gruzin oficjalnie zmarł 5 marca 1953 roku.

Józef Stalin, właściwie Iosif Wissarionowicz Dżugaszwili, był Gruzinem. Urodził się 18 lub 6 grudnia 1878 roku. Uczęszczał do cerkiewnej szkoły, gdzie zdobył tytuł jednego z najlepszych uczniów. W trakcie studiów zainteresował go marksizm. Szybko po zaangażowaniu się w działalność komunistyczną został aresztowany.

W 1922 roku został sekretarzem generalnym Wszechrosyjskiej Partii Komunistycznej. Rozprawił się krwawo z wszelkimi konkurentami. Szybko ogarnęła go paranoja, która doprowadziła do likwidowania wszelkich, nawet rzekomych, wrogów Stalina.

Mimo gruzińskiego pochodzenia, prowadził intensywną rusyfikację. Podjął stanowczą walkę z religią. Jego polityka forsownej kolektywizacji zniszczyła gospodarkę. To on jest odpowiedzialny za wywołanie wielkiego głodu na Ukrainie, który pozbawił życia nawet do 7 milionów osób.

Czerwony zbrodniarz miał umrzeć 5 marca. Jest jednak wiele poszlak, że śmierć nastąpiła wcześniej. Wśród domniemanych zabójców wymieniany jest Ławrenti Beria. Wielu historyków uważa, że Stalin został zamordowany specyfikiem podobnym do warfaryny lub poprzez wstrzyknięcie adrenaliny.

Po śmierci wroga cywilizacji nastąpiła masowa histeria, która była ostatnim pokazem kultu jednostki. Początkowo zmumifikowany i położony obok Lenina, Stalin został pochowany na cmentarzu pod murem Kremla.

CWIK/Wiki

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.