Sprofanowano grób hiszpańskiego bohatera

Wikimedia Commons

Henrique Tenreiro namalował na grobie gen. Francisco Franco w bazylice w Dolinie Poległych napis „za wolność”. Jak potem tłumaczył, jego „działanie artystyczne” miało „prowadzić do pojednania”.

„Artysta”, który czerwoną farbą napisał „za wolność” na grobie hiszpańskiego bohatera tłumaczył się, że jego działanie „służy dobru Hiszpanów” i nie jest wandalizmem tylko „działaniem artystycznym”. Jego wybryk miał prowadzić „do pojednania między wszystkimi Hiszpanami, aby żadna strona nie czuła się pokonana”.

Mężczyzna został zawieziony na komisariat. Najpewniej zostaną mu postawione zarzuty niszczenia mienia oraz nawoływania do nienawiści.

Według hiszpańskich mediów, to nie jedyny wybryk „artysty”. Henrique Tenreiro w ostatnich miesiącach zajmował się podobnymi prowokacyjnymi akcjami. Miały one służyć promocji jego rzeźb i obrazów.

Generał Francisco Franco jest wyklętym obecnie bohaterem Hiszpanii. W 1936 roku wybory wygrał popularny lewicowo-republikański Front Ludowy. Po przejęciu sterów nad państwem, władza rozpoczęła wspieranie lewicowych radykałów. Dokonywano konfiskat majątków kościelnych oraz posiadaczy świeckich. Dochodziło do masowych mordów na katolikach i rzekomych „wrogach ludu”.

Hiszpański dowódca zdecydował się na zorganizowanie zamachu stanu, który okazał się nieudany. W następstwie wybuchła wojna domowa, którą zwyciężyli zwolennicy generała Franco. Dzięki jego działaniom, Hiszpania najprawdopodobniej uniknęła stania się totalitarnym państwem komunistycznym.

nczas.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.