Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wydaje książkę o rtm. Pileckim

– W zeszłym roku z okazji Marszu Niepodległości opublikowaliśmy jako pierwsi odezwę ,,Do działaczy młodzieżowych…”. To jeden z tekstów, który rtm. Pilecki wysłał na Zachód. Tym razem Stowarzyszenie Marsz Niepodległości wydało obszerną książkę z niepublikowanymi dotąd dokumentami dotyczącymi ostatnich lat życia rtm. Pileckiego. Autorka, dr Anna Mandrela, przeprowadziła obszerną kwerendę w Studium Polski Podziemnej i Instytucie Pamięci Narodowej – podają Media Narodowe.

To pierwsza książka wydana przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości – bez dotacji państwowych.

Jak doszło do aresztowania jednego z największych polskich bohaterów? Okazuje się, że autorzy poprzednich książek oskarżali o zdradę zupełnie niewinne osoby. W tej książce po raz pierwszy opublikowano agenturalne meldunki, które przyczyniły się do aresztowania rtm. Pileckiego i jego towarzyszy.

Książkę będzie można nabyć 11 listopada podczas Marszu Niepodległości. Od godziny 10 rusza stoisko przy stacji metra Centrum. Osoby, które wybrały książkę jako nagrodę za wsparcie projektu na portalu zrzutka.pl będą mogły ją wtedy odebrać.

Książka jest też dostępna na stronie Marszu Niepodległości.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.