„The Independent” prostuje słowa o „polskich obozach”

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Interwencja w sprawie fałszowania historii i obarczania Polski odpowiedzialnością za Holokaust przyniosła skutki. Redakcja „The Independent” sprostowała wczorajszy tekst, w którym padło sformułowanie „polski obóz śmierci”.

Wprowadzające w błąd określenie pojawiło się w piątkowym wydaniu internetowym, przy okazji wiadomości o śmierci byłego strażnika z KL Auschwitz, Ersnta Tremmela. Sprostowania natychmiast zażądała polska ambasada w Wielkiej Brytanii. – Podjęliśmy interwencję w tej sprawie zarówno w mediach społecznościowych, jak również poprzez wysłanie listu ambasadora do redakcji – mówi Robert Zapalski z biura prasowego ambasady. Po interwencji ambasady redakcja usunęła błędne sformułowanie, dodając informację, iż określenie „polskie obozy” jest niepoprawne.

Ernst Tremmel miał 93 lata. Wkrótce miał stanąć przed sądem za udział w zbrodniach dokonanych w latach 1942-43, kiedy to pełnił funkcję strażnika w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz. W związku z planowanym procesem, nazwisko Niemca dość często pojawiało się ostatnio w prasie. Niestety, nierzadko w kontekście sprawy wspominano o „polskich obozach”, jak np. w „Le Figaro” (TUTAJ). Polskie ambasady starają się ukrócać te praktyki. – Traktujemy tę kwestię bardzo poważnie. Prowadzimy codzienny monitoring mediów pod kątem wyszukiwania błędnych zwrotów, jak +polskie obozy zagłady+ lub +obozy w Polsce+, każdorazowo podejmując interwencję. Takich interwencji jest kilkadziesiąt w skali roku – dodał Zapalski.

MGOT/gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net