Neobanderowcy przeszli przez Kijów

foto: Twitter.com
foto: Twitter.com

Ulicami Kijowa przeszedł dzisiaj „Marsz Chwały Bohaterów”, który odbył się z okazji rocznicy powstania zbrodniczej Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) odpowiedzialnej za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Udział w manifestacji wzięło około 5 tys. osób.

– Ważne, byśmy zachowali ciągłość pokoleń, bo dzisiejsi żołnierze biorą przykład z upowców i innych uczestników walk o Ukrainę. Jesteśmy szczęśliwi, że nasza idea upamiętnienia UPA jest pozytywnie przyjmowana na całej Ukrainie – mówi Ołeh Tiahnybok, lider Swobody.

Manifestanci krzyczeli m.in.: „sława Ukrainie – bohaterom sława”, „Ukraina ponad wszystko” czy też „Bandera naszym bohaterem”.

„Marsz Chwały Bohaterów” upamiętnia powstanie zbrodniczej organizacji UPA. Dla części Ukraińców oraz obecnego rządu Ukrainy ludobójcy traktowani są jak bohaterowie. Jego organizatorem jest nacjonalistyczna partia Swoboda.

W maju 2015 roku na Ukrainie uznano prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków UPA. Byli upowcy zostali uprawnieni do otrzymywania pomocy socjalnej. Rząd uznał odznaczenia i stopnie wojskowe.

Jas/Interia.pl, Kresy.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net