Ukraina nazywa nas okupantem i „totalitarnym społeczeństwem”. Niewielu reaguje

YouTube

Władze Ukrainy jawnie plują Polsce i Polakom w twarz, a państwo nadal uznaje kraj zza Bugu za „sojusznika”. Okazuje się, że jednym z nielicznych posłów walczących o prawdę historyczną jest Liroy-Marzec. Złożył on interpelację do MSZ ws. sformułowań „reżim okupacyjny” i „totalitarne społeczeństwo”, które padają wobec Polski ze strony ukraińskich władz.

Poseł zwraca uwagę, że Polska przyjmuje wielu imigrantów z Ukrainy. Mimo tego państwo polskie nie wymaga stanowczo porzucenia promowania nazistowskich ludobójców z UPA oraz fałszowania historii o ludobójstwie na Wołyniu dokonanym przez bandytów Stepana Bandery. – Nieco w cieniu dyskusji o rzezi wołyńskiej pozostają inne trudne zagadnienia związane ze specyficzną polityką historyczną władz ukraińskich – pisze poseł Liroy-Marzec.

Polityk zwraca również uwagę, że w dawnych więzieniach będących obecnie muzeami znajdują się tablice zrównujące nas z sowietami oraz Niemcami, np. „ku czci ofiar sowieckiego, niemieckiego i polskiego okupacyjnych reżimów”. – Moim zdaniem, rząd nie powinien akceptować używania sformułowań „reżim okupacyjny” i „totalitarne społeczeństwo” w odniesieniu do Polski – stwierdza Liroy-Marzec.

– Czy MSZ udziela niezbędnego wsparcia Kancelarii Prezydenta w staraniach o usunięcie nieprawdziwych sformułowań z tablic i stron internetowych muzeum więzienia na Łąckiego? Czy polska dyplomacja wykazuje się wystarczającą stanowczością w walce o dobre imię naszego kraju? – pyta poseł.

Piotr Liroy-Marzec wszedł do Sejmu z listy Kukiz’15. Mimo wielu sceptycznych głosów na początku, okazuje się być jednym z nielicznych wprowadzających nową kulturę polityczną w polskim parlamencie.

kresy.pl, facebook

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net