Unikalne pismo Wałęsy nie do rozwiązania przez grafologa

foto: MEDEF, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons
foto: MEDEF, licencja CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons

Mimo szumnych zapowiedzi o chęci ostatecznego rozwiązania sprawy „Bolka”, Lech Wałęsa odmówił współpracy z prokuraturą. Jego zdaniem nie znajdzie się grafolog, „który mógłby potwierdzić, że odręczne pismo w teczce Bolka” należy do byłego prezydenta III RP.

„Lech Wałęsa nie chciał udostępnić prokuratorom materiałów do badania akt tajnego współpracownika o pseudonimie ”Bolek”. Z tego właśnie powodu nie w połowie listopada 2016 r., lecz dopiero pod koniec stycznia 2017 r. poznamy ekspertyzę grafologiczną, nad którą pracują specjaliści z krakowskiego Instytutu im. Jana Sehna” – podaje niezalezna.pl.

Prorządowa „Gazeta Polska Codziennie” informuje, że po kwerendzie m.in. w Kancelarii Prezydenta RP do Instytutu spłynęły kolejne pisma podpisane przez Wałęsę. Materiał miał pomóc w badaniach grafologicznych, ponieważ sam były prezydent odmówił współpracy.

Śledztwo w sprawie ewentualnego sfałszowania teczki Wałęsy prowadzi prokurator IPN z Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku. Z powodu niechęci Lecha Wałęsy do współpracy przesunął on termin wydania opinii biegłych z połowy listopada na styczeń 2017 roku.

– Przedstawiono mi różne papierki. Pozbierano wszystko, co tylko jest możliwe, jakieś papiery z wojska. Chodziło prawdopodobnie o to, żebym potwierdzał, że to jest moje pismo, a wtedy będą się powoływali na to, że podobne pismo jest w teczkach znalezionych u Kiszczaka. Już mnie chyba nie będą wzywać ponownie, bo ileż można? – mówił Lech Wałęsa „Wirtualnej Polsce” o wezwaniu na 28 października do krakowskiego biura zajmującego się ekspertyzami sądowymi.

Wałęsa powtórzył też swoją opinię, że nie znajdzie się grafolog, „który mógłby potwierdzić, że odręczne pismo w teczce Bolka” jest jego. Jeśli stanie się inaczej, były prezydent ma dwa rozwiązania: zwrócenie się o pomoc zagranicznych ekspertów lub… przeczekanie ekipy aktualnie rządzącej (sic!) oraz wyjaśnienie sprawy i pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które „wydały na niego wyrok”.

CWIK/Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.