Warszawa dziękuje powstańcom

Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego trwają w stolicy już od soboty, gdy z powstańcami spotkał się prezydent Duda. Kolejne uroczystości odbywają się wciąż w wielu miejscach w Warszawie.

foto: twitter.com/prezydentpl
foto: twitter.com/prezydentpl

W sobotę powstańcy otrzymali ordery z rąk Andrzeja Dudy. Wręczenie odznaczeń i spotkanie z prezydentem odbyło się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego. – Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia – przemawiał do bohaterów Duda dodając, iż jest dla niego zaszczytem możliwość takiego spotkania.

Kolejnego dnia, w niedzielę, obchody przeniosły się pod pomnik powstańców na Placu Krasińskim. Mszę św. odprawił bp Józef Guzdek. – Proszę jako biskup polowy, abyśmy ani jednym słowem ani nawet najmniejszym gestem nie zakłócili powagi tych dni – nawoływał biskup. – Obyśmy, wpatrując się w powstańczych bohaterów, zdali egzamin z dobrej pamięci i realizacji naszego chrześcijaństwa – apelował. Po Mszy minister obrony narodowej wręczył Powstańcom odznaczenia państwowe. Całość zakończył Apel Pamięci oraz uroczysty koncert.

Dziś już ok. 9 rano złożone zostały wieńce i kwiaty w miejscu dawnej kwatery AK przy Filtrowej 68. Godzinę później rozpoczęły się uroczystości przy Pomniku „Mokotów Walczący – 1944” w parku Dreszera, w których udział wzięła prezydent Gronkiewicz-Waltz. Punktem kulminacyjnym dzisiejszych obchodów była uroczysta zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Hołd powstańcom składano także w parku Morskie Oko na Mokotowie, przy pomniku gen. Grota Roweckiego i w wielu innych miejscach stolicy. Wieczorem Warszawę czeka jeszcze rozpalenie Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego.

MGOT/pch24.pl, tvn24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net