Żydzi atakują minister Zalewską za wypowiedź o Jedwabnem

Minister edukacji narodowej pod ostrzałem krytyki lewicowych mediów. Wszystko przez krytykę ze strony Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich, któremu nie spodobała się wypowiedź Anny Zalewskiej odnośnie Jedwabnego i pogromu w Kielcach.

foto: YouTube
foto: YouTube

„Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich jest zdumiony i wstrząśnięty wypowiedzią Pani Minister Oświaty, Anny Zalewskiej, która w rozmowie z Moniką Olejnik w programie >>Kropka nad i<< 13 lipca br. nie potrafiła nazwać sprawców mordów w Jedwabnem i w Kielcach” – czytamy w oficjalnym komunikacie Związku, którego przedstawiciele zapraszają Annę Zalewską do muzeum Polin, „gdzie będzie mogła się dowiedzieć, że sprawcami tych zbrodni na Żydach byli Polacy”. Chodzi o słowa, które minister Zalewska wypowiedziała w środowym programie na antenie TVN24. Dość ostro atakowana przez prowadzącą Monikę Olejnik minister nie dała się sprowokować i uparcie odpierała szturm dziennikarki.

Olejnik pytała m.in. o pogrom kielecki, do którego doszło w 1946 r. Jak twierdzą historycy, akty agresji wobec Żydów zostały wówczas sprowokowane przez UB, by odwrócić uwagę opinii publicznej w Europie od fałszerstwa referendum i kwestii katyńskiej. Dziennikarka TVN24 wspomniała również o Jedwabnem. Jeszcze w trakcie odpowiedzi Zalewskiej, która próbowała wyjaśnić złożoność sytuacji, Olejnik wtrąciła ostro, że Polacy spalili Żydów w stodole. – To jest opinia pani redaktor powtarzana za panem Grossem – odpowiedziała pani minister. Te właśnie słowa spowodowały ostrą odpowiedź Związku, którą z kolei wykorzystały media do atakowania Zalewskiej oraz naszego narodu.

„Niestety, choć wydawałoby się, że odpowiedź jest jasna i brzmi po prostu >>Polacy<<, Anna Zalewska robiła wszystko, żeby od odpowiedzi się wykręcić” – pisze „Newsweek”. Powołuje się przy tym na wypowiedzi właśnie J. T. Grossa, słynnego z upartego szkalowania Polaków, tym samym potwierdzając słowa Zalewskiej.

MGOT/Newsweek.pl, Pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.