Znowu upamiętnili Kresowian. Władze III RP nie są jednak zainteresowane

Potomek Kresowian za własne pieniądze postawił kolejny krzyż w miejscu, gdzie banderowcy wymordowali Polaków. Mimo niedawnego pokazywania się w prorządowych mediach z okazji rocznicy „krwawej niedzieli” przedstawicieli władz, uroczystość nie zainteresowała – po raz kolejny zresztą – obozu rządzącego.

– Janusz Horoszkiewicz z Podkarpacia, potomek Kresowian z Huty Stepańskiej, z własnej inicjatywy i za własne pieniądze postanowił na Wołyniu kolejny krzyż. Tym razem na miejscu wymordowanej przez banderowców wsi Sunia. Krzyż poświęcił ukraiński ksiądz prawosławny – napisał na Facebooku ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

– Nie było natomiast ambasadora Jana Piekło z Kijowa(za co on bierze pensję i hojne nagrody z kieszeni podatnika?), ani nikogo z polskich placówek dyplomatycznych w Łucku czy Lwowie. To pokazuje, że establishment Trzeciej RP wciąż nadal ma gdzieś pamięć o polskich chłopach wymordowanych w czasie ukraińskiego ludobójstwa – dodał.

Kapłan przypomniał, że z przyczyn ideologicznych odznacza się zwolenników neobanderowskiego rządu na Ukrainie, natomiast o inicjatywach Polaków upamiętniających Kresowian w najlepszym razie się milczy. – Pan Horoszkiewicz takich krzyży postawił prawie 50, ale polskie władze nie przyznały mu nawet skromnego orderu, choć „giedroyciowcom” i sympatykom Majdanu dają pełnymi garściami – zauważa kapłan.

Janusz Horoszkiewicz z Podkarpacia, potomek Kresowian z Huty Stepańskiej, z własnej inicjatywy i za własne pieniądze…

Opublikowany przez Tadeusz Isakowicz-Zaleski Piątek, 27 lipca 2018

facebook.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.