6 grudnia 2023
Historia

Żydowski terrorysta z lat 30. przedstawiony jako „uchodźca”, którego nie wpuszczono do Polski

W Warszawie pojawiły się plakaty przedstawiające Herszela Grynszpana, który – według opisu na plakacie – miał zostać nie wpuszczony do Polski po wygnaniu przez Niemców. W rzeczywistości Grynszpan był żydowskim terrorystą i zabójcą niemieckiego dyplomaty. Czyn ten był pretekstem dla rządu w Berlinie do rozpoczęcia pogromu Żydów, znanego jako kryształowa noc.

– Nazywam się Herszel Grynszpan. W 1938 roku moja rodzina została wygnana z Niemiec do Polski razem z 15 tys. innych Żydów. Władze Polski zatrzymały NAS na granicy. Nie zezwolono NAM na wjazd. Pilnowały nas dwa kordony wojska. Byliśmy pozostawieni sami sobie. Nie mieliśmy jedzenia, ani dachu nad głową – napisano na plakacie z wizerunkiem Grynszpana.

Jak podkreśla nczas.com, „historia, choć ckliwa – nie ma nic wspólnego z prawdą”.

– Grynszpan był w tamtym czasie we Francji – nigdy nie koczował pod polską granicą. Historia z Żydami-uchodźcami wydarzyła się naprawdę, jednak z plakatów nie dowiemy się, że było to celowe działanie władz niemieckich, które w krótkim czasie skierowały do Polski ogromne masy ludzi. Nie ma też ani słowa o tym, że Grynszpan to zamachowiec-zabójca, który dał Niemcom pretekst do pogromów Żydów w Noc Kryształową. Niektóre źródła twierdzą, że za zabójstwem mogły stać homoseksualne relacje – czytamy na portalu.

Grynszpan zakupił rewolwer i zamierzał zastrzelić ambasadora Niemiec we Francji, Joannesa von Welczka. W wyniku pomyłki jednak postrzelił trzeciego sekretarza ambasady, Ernsta vom Ratha.

Na pogrzebie dygnitarza obecni byli Adolf Hitler oraz Joachim von Ribbentrop. Ten drugi w mowie pogrzebowej powiedział, że zamach ten to atak Żydów na naród niemiecki. – Rozumiemy wyzwanie i przyjmujemy je – podkreślił. Tego dnia również rozpoczął się pogrom, zwany dziś nocą kryształową. Niemcy zamordowali 91 Żydów, spalili 171 synagog, 7,5 tys. sklepów należących do Żydów i zdewastowano setki mieszkań. 26 tys. Żydów umieszczono w obozach koncentracyjnych.

Akcję z plakatami zorganizowała lewacka grupa, której autorzy nie ujawniają się, ale prowadzą stronę balcerowicz.com. Możliwe, że są demokratami, anarchistami, komunistami lub socjalistami.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net