Żydowski terrorysta z lat 30. przedstawiony jako „uchodźca”, którego nie wpuszczono do Polski

W Warszawie pojawiły się plakaty przedstawiające Herszela Grynszpana, który – według opisu na plakacie – miał zostać nie wpuszczony do Polski po wygnaniu przez Niemców. W rzeczywistości Grynszpan był żydowskim terrorystą i zabójcą niemieckiego dyplomaty. Czyn ten był pretekstem dla rządu w Berlinie do rozpoczęcia pogromu Żydów, znanego jako kryształowa noc.

– Nazywam się Herszel Grynszpan. W 1938 roku moja rodzina została wygnana z Niemiec do Polski razem z 15 tys. innych Żydów. Władze Polski zatrzymały NAS na granicy. Nie zezwolono NAM na wjazd. Pilnowały nas dwa kordony wojska. Byliśmy pozostawieni sami sobie. Nie mieliśmy jedzenia, ani dachu nad głową – napisano na plakacie z wizerunkiem Grynszpana.

Jak podkreśla nczas.com, „historia, choć ckliwa – nie ma nic wspólnego z prawdą”.

– Grynszpan był w tamtym czasie we Francji – nigdy nie koczował pod polską granicą. Historia z Żydami-uchodźcami wydarzyła się naprawdę, jednak z plakatów nie dowiemy się, że było to celowe działanie władz niemieckich, które w krótkim czasie skierowały do Polski ogromne masy ludzi. Nie ma też ani słowa o tym, że Grynszpan to zamachowiec-zabójca, który dał Niemcom pretekst do pogromów Żydów w Noc Kryształową. Niektóre źródła twierdzą, że za zabójstwem mogły stać homoseksualne relacje – czytamy na portalu.

Grynszpan zakupił rewolwer i zamierzał zastrzelić ambasadora Niemiec we Francji, Joannesa von Welczka. W wyniku pomyłki jednak postrzelił trzeciego sekretarza ambasady, Ernsta vom Ratha.

Na pogrzebie dygnitarza obecni byli Adolf Hitler oraz Joachim von Ribbentrop. Ten drugi w mowie pogrzebowej powiedział, że zamach ten to atak Żydów na naród niemiecki. – Rozumiemy wyzwanie i przyjmujemy je – podkreślił. Tego dnia również rozpoczął się pogrom, zwany dziś nocą kryształową. Niemcy zamordowali 91 Żydów, spalili 171 synagog, 7,5 tys. sklepów należących do Żydów i zdewastowano setki mieszkań. 26 tys. Żydów umieszczono w obozach koncentracyjnych.

Akcję z plakatami zorganizowała lewacka grupa, której autorzy nie ujawniają się, ale prowadzą stronę balcerowicz.com. Możliwe, że są demokratami, anarchistami, komunistami lub socjalistami.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net