Aborcjonistyczny kardynał rektorem Papieskiej Akademii Nauk

– Papież Franciszek mianował kard. Petera Turksona rektorem Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Hierarcha znany z jest z popierania „prawa” do przyjmowania Komunii Świętej przez zwolenników dzieciobójstwa. Dotychczas był w Watykanie odpowiedzialny za wdrażanie agendy globalistycznej w porozumieniu z Radą na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu – podaje portal pch24.pl.

Kardynał Turkson był prefektem Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Zrezygnował jednak z tej posady. Obecnie przejął pracę jako rektor Papieskiej Akademii Nauk i Papieskiej Akademii Nauk Społecznych.

Co ciekawe, to nie pierwsza taka osoba na tym stanowisku. Poprzedni rektor, bp Marcelo Sanchez Sorondo przekonywał, że popierający prawo do mordowania nienarodzonych dzieci prezydent Argentyny ma prawo przyjmować Komunię Świętą.

– Podobnie proaborcyjne poglądy prezentuje bliski współpracownik papieża Franciszka kard. Peter Kodwo Appiah Turkson. Mianowany przez Jana Pawła II kardynał w wywiadzie udzielonym stacji HBO analogicznie bronił Komunii Świętej dla prezydenta Joe Bidena – wskazuje pch24.pl.

– Czy masz jakieś wątpliwości, że Biden jest katolikiem o dobrej reputacji? – przekonywał kard. Turkson.

Kardynał twierdził, że należy udzielać Komunii Świętej aborcjonistom. Przekonywał też, że „jeśli wiesz, że ksiądz, który rozdaje komunię, widzi niespodziewanie, nagle kogoś, kogo zna i wie, że popełnił on morderstwo, to ma chronić godność i szacunek dla tej osoby”.

– Zapraszając Turksona do Watykanu, papież Franciszek powierzył mu najpierw kierownictwo w Papieskiej Radzie Iustitia et Pax, a następnie w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka, z ramienia której reprezentował papieża m. in. w pracach tzw. Rady na rzecz Inkluzywnego Kapitalizmu założonej przez Lynn Forester de Rothschild. Oprócz Rothschildów w działalność rady zaangażowanych jest wielu globalistów oraz globalistycznych i proaborcyjnych firm i organizacji – czytamy na pch24.pl.

Kard. Turkson występował także na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Kierował nim Klaus Schwab.

Kontrowersyjny kardynał był także orędownikiem covidianizmu i szkodliwych, bezsensownych restrykcji. Był autorem wstępu do wydanego w maju ubiegłego roku dokumentu „Zestaw ratunkowy dla przywódców kościelnych”. Jego głównym zadaniem, jak podaje pch24.pl, było „promowanie preparatów farmaceutycznych powstałych w związku z tzw. pandemią koronawirusa”.

– Pierwszym krokiem w naszej podróży w kierunku bardziej sprawiedliwego i inkluzywnego świata jest udostępnienie wszystkim szczepionek na COVID-19 – przekonywał kard. Turkson.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

4 komentarze do “Aborcjonistyczny kardynał rektorem Papieskiej Akademii Nauk

 • 5 kwietnia 2022 o 19:05
  Permalink

  Katolickie Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej
  Rzymsko-Katolicka Msza Święta Trydencka Łacińska Kraków Latin Mass,
  kaplica katolicka, ul Sarego 18/2 (obok Zamku na Wawelu)

  godziny Mszy Świętych Niedziela: 8:15, 9:50

  Poniedziałek Msza św: godzina 7:20 lub 18:30
  Wtorek-Czwartek Msza Św: godzina 7:20
  Piątek Msza Św: godzina 7:20 lub 18:30
  Sobota Msza Św: godzina 7:40

  Katolicka Msza Święta Trydencka Warszawa, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:30 (2,4 Niedziela m-c)

  kontakt email: mszawarszawa()gmail.com
  tel +48 691 079 691

  Katolicka Msza Święta Trydencka Wrocław, 2x w miesiącu, Msza św Niedziela 17:00 (1 i 3 Niedziela m-c)

  kontakt email: MszaWroclaw()gmail.com
  tel 0048 604 407 664

  „Msza Tradycyjna”, „Msza Wszechczasów” Sancta Missa Tridentina Latin Mass
  Msze św. w „nadzwyczajnej formie” rytu rzymskiego

  Odpowiedz
 • 5 kwietnia 2022 o 22:32
  Permalink

  Ciekawe, jak redaktorzy PCH24 intelektualnie godzą pisanie o covidiańskich kardynałach i jednoczesne opiewanie Roberta de Mattei, katolickiego tradycjonalisty (rzekomo), który w pełni popiera paszporty covidowe i obowiązkowe szczepienia preparatami produkowanymi z ludzi, wyśmiewa określenie „terror sanitarny” a opór względem tych wynalazków określa mianem wynikającego z liberalizmu indywidualizmu, niszczącego wspólnotę i przeczącego miłosierdziu względem najsłabszych (ci najsłabsi to chorzy na covid rzecz jasna).

  Odpowiedz
  • 6 kwietnia 2022 o 08:52
   Permalink

   Można się z człowiekiem zgadzać w jednej sprawie, a różnić się w innej, to nic nadzwyczajnego. Ale PCh24 w ogóle jest specyficzne. Przestałem ich czytać m.in. z powodu ich antywolnościowych poglądów, jak również cenzury panującej w komentarzach. Dodam, że bynajmniej nie chodziło o cenzurę wulgaryzmów.

   Odpowiedz
 • 6 kwietnia 2022 o 10:16
  Permalink

  Marco Breslaviano zgadza się

  Wg Pch24 cel uświęca środki. biora każdego pod ich tezę
  Nie przeszkadzał im konkubent z ok 17 letnim stażem konkubent poseł Grzegorz Braun (zostawił konkubine partnerke Joanne Czarnecka i ożenił się z Aleksandrą Gruziel bo w polityke)

  nuncjusz Vigano już im przeszkadza bo sprzeciwia się NATO UE USA i napisał trochę faktów o Ukrainie.

  co tam robi liberał Paweł Lisicki itp ? wg Witold Jurasz lisicki rozbił cudze małżeństwo

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net