Abp Chaput: Prezydent Biden dokonał apostazji w kwestii aborcji

Emerytowany arcybiskup Filadelfii Charles Joseph Chaput stwierdził, że ze względu na swoją postawę w kwestii prawa do mordowania dzieci prezydent Joseph Biden znalazł się poza Kościołem. Natomiast „każdy ksiądz, który udziela teraz Komunii prezydentowi, uczestniczy w jego hipokryzji”.

Abp Chaput przemawiał podczas Sympozjum Eucharystycznego w diecezji Arlington. Jego wystąpienie zatyuowano „To czyńcie na Moją pamiątkę: Pamięć, kultura, sakrament.

Podczas przemówienia podkreślił, że przez ostatnie 200 lat katolicy w Stanach Zjednoczonych zdołali przebić się do głównego nurtu i odnieśli w tej kwestii sukces. Ostrzegł jednak przed towarzyszącym tej sytuacji zjawiskiem promowania osób, które jedynie z nazwy są katolikami.

– Apostazja pana Bidena w kwestii aborcji jest jedynie najbardziej odrażającym przykładem. Nie jest on odosobniony. Ale w normalnym świecie jego osobliwa postawa polityczna ściągnęłaby na niego nieuniknione konsekwencje – stwierdził abp Charles Chaput.

– Kiedy samowolnie zrywasz komunię z Kościołem Jezusa Chrystusa i jego nauką, nie możesz udawać, że jesteś w tej komunii, gdy jest ci to na rękę. To jest forma kłamstwa. Pan Biden nie jest w jedności z wiarą katolicką, a każdy ksiądz, który udziela teraz Komunii prezydentowi, uczestniczy w jego hipokryzji – podkreślił arcybiskup.

Przy tej okazji hierarcha odniósł się także do tzw. katolików, którzy przestali wierzyć w Realną Obecność.

– Zapomnieliśmy, kim jesteśmy jako ludzie wierzący. To jest zarówno przyczyna, jak i symptom dzisiejszego letniego ducha katolickiego w kulturze naszego narodu i w samym Kościele. Ale to może się zmienić i to musi się zmienić, poczynając od każdego z nas tutaj – zaznaczył hierarcha.

pch24.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net