Abp Cordileone oficjalnie zakazuje udzielania Komunii Świętej Pelosi za wspieranie prawa do mordowania dzieci

Abp San Francisco Salvatore Cordileone oficjalnie zakazał w piątek udzielania i przystępowania do Komunii Świętej Nancy Pelosi, przewodniczącej Izby Reprezentantów. Decyzja nie zostanie odwołana, dopóki polityk Demokratów nie wyrzeknie się swoich poglądów w kwestii prawa do mordowania nienarodzonych dzieci.

Arcybiskup wydał w piątek dekret w tej sprawie. Jak podkreślił, to działanie czysto duszpasterskie. Pelosi to polityk Demokratów z Kalifornii i jest bardzo rozpoznawalna. Choć publicznie popiera prawo do mordowania dzieci, sama nazywa siebie „pobożną katoliczką”.

Odrzucała wielokrotnie wysiłki arcybiskupa podejmowane w celu spotkania się z nią i omówienia jej deklaracji. Abp podkreślił, że wysłał zawiadomienie do Pelosi jako „członka naszej archidiecezji” w czwartek. Polityk nie odpowiedziała, na publiczne oświadczenie hierarchy, które pojawiło się w piątek po południu.

W 2008 roku Nancy Pelosi przekonywała, że odmowa Komunii Świętej byłaby dla niej „poważnym ciosem”. Twierdziła również, że regularnie uczęszcza na Mszę świętą i przyjmuje Komunię Świętą.

Dekret abpa Cordileone’a obowiązuje na terenie archidiecezji San Francisco. Hierarcha przywołał przy tym 915 kanon Prawa Kanonicznego. – Do Komunii świętej nie dopuszcza się (…) osób trwających z uporem w jawnym grzechu ciężkim – czytamy.

– Po licznych próbach rozmowy z nią, aby pomóc jej zrozumieć, jak poważne zło popełnia, jakie wywołuje zgorszenie i na jakie naraża się niebezpieczeństwo dla swej duszy, uznałem, że nadszedł moment, w którym muszę publicznie oświadczyć, że nie zostanie dopuszczona do Komunii Świętej, dopóki nie wyrzeknie się publicznie swojego poparcia dla praw do aborcji oraz nie wyzna tego grzechu i nie otrzyma rozgrzeszenia za współpracę w tym złu w sakramencie pokuty – napisał w liście abp Salvatore Cordileone.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net