29 września 2023
Kościół i wiara

Abp Cordileone podziękował kapłanom za potajemne odprawianie Mszy świętych w czasie Wielkiej Histerii

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone podziękował księżom za to, że ci w czasie Wielkiej Histerii i mimo drakońskich zakazów wprowadzonych przez władze stanu Kalifornia odprawiali potajemnie Msze święte. – Jestem wam za to naprawdę wdzięczny i dumny, że to robicie – powiedział abp Cordileone.

Podziękowania abp wygłosił przy okazji święceń kapłańskich w Lincoln w stanie Nebraska. Święcenia udzielane były w seminarium Matki Bożej z Guadelupe, które należy do FSSP.

W trakcie kazania arcybiskup przywołał historię ks. Waltera Ciszka. To amerykański misjonarz polskiego pochodzenia, który dobrowolnie wyruszył na Syberię wraz z zesłanymi przez sowietów Polakami.

Hierarcha stwierdził, że socjalizm do złudzenia przypomina dzisiejszą Kalifornię. Represje nie są tak krwawe, jak w państwach komunistycznych, jednak istnieje „określona agenda, której celem jest wyrugowanie Kościoła z głównego nurtu życia społecznego”.

– A jednak obecność kapłana nie może być tłumiona. Głęboka tęsknota ludu za ludźmi Bożymi, którzy poświęcili się całkowicie służbie Kościołowi i szafowaniu życiodajnego sakramentu Eucharystii i Bożego przebaczenia w sakramencie pokuty oraz uosabiania obecności samego Kościoła dla ludu nie może ustać, niezależnie od tego, czy władza zdaje sobie z tego sprawę, czy nie – powiedział abp Salvatore Cordileone.

– To właśnie Eucharystia łączy nas we wspólnocie Bożej miłości i łaski, która uzdalnia nas do kontynuowania misji naszego Pana, którą powierzył swojemu Kościołowi. Bez Eucharystii jesteśmy niczym. W konsekwencji bez kapłaństwa jesteśmy niczym – dodał hierarcha.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

Następnie odniósł się do antykościelnych działań świeckich władz w czasie Wielkiej Histerii. Wówczas arcybiskup podziękował księżom, którzy – mimo grożących konsekwencji – odprawiali Msze święte, choć stanowe i federalne obostrzenia tego zakazywały.

– Wiem, że wielu z was, którzy jesteście księżmi Bractwa Kapłańskiego, znalazło sposoby na odprawianie Mszy Świętej dla swojego ludu, nawet potajemnie. Jestem wam za to wdzięczny i dumny, że to robicie – stwierdził abp Salvatore Cordileone.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

fot. YT/Benedict XVI Institute

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net