Abp Cordileone przypomina: Politycy popierający legalność mordowania nienarodzonych NIE MOGĄ przyjmować Komunii Świętej

Arcybiskup San Francisco, Salvatore Cordileone zwrócił uwagę, że zamordowanie nienarodzonego dziecka nie jest nigdy wyłącznym czynem matki i winę za to ponoszą zawsze również inne osoby. Przypomniał także, że politycy, którzy popierają prawo do mordowania nienarodzonych dzieci nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

W sobotę abp Cordileone ogłosił list dotyczący zasad przyjmowania Komunii Świętej. Ogłoszono go w kontekście debaty w amerykańskim Kościele na temat przyjmowania Komunii Świętej przez deklarujących się jako katolicy polityków łamiących nauczanie Kościoła, szczególnie w przypadku samego prezydenta USA Josepha Bidena. Ten, choć przekonuje, że jest katolikiem, zaraz po objęciu władzy przywrócił finansowanie organizacji mordujących dzieci.

Abp Cordileone przypomina, że osoba, która publicznie popiera prawo do mordowania dzieci, nie może przyjmować Komunii Świętej.

– To zasadnicza kwestia spójności: przyjmowanie Najświętszego Sakramentu jest w katolickiej liturgii wyrazem publicznej wiary i akceptacji moralnego nauczania Kościoła katolickiego, a także pragnienia życia w zgodzie z nim – czytamy w liście. – Wszyscy na różne sposoby temu nie dostajemy, ale jest wielka różnica między walką o to, by żyć w zgodzie z nauczaniem Kościoła, a odrzucaniem tego nauczania – dodał hierarcha.

– Macie możliwość zrobienia czegoś konkretnego i decyzyjnego, by zatrzymać zabijanie. Proszę, zatrzymajcie zabijanie. I proszę, przestańcie udawać, że popieranie czy praktykowanie wielkiego zła moralnego – a tym jest zduszenie niewinnego ludzkiego życia, odmowa fundamentalnego prawa człowieka – jest w jakiś sposób zgodne z wiarą katolicką. Nie jest. Proszę, powróćcie do całości waszej katolickiej wiary – zwrócił się arcybiskup do polityków.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

One thought on “Abp Cordileone przypomina: Politycy popierający legalność mordowania nienarodzonych NIE MOGĄ przyjmować Komunii Świętej

  • 4 maja 2021 o 23:19
    Permalink

    Papieża również należałoby ekskomunikować. Watykan w czasie pontyfikatu Franciszka zainwestował dziesiątki milionów euro w koncerny farmaceutyczne produkujące środki wczesnoporonne!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.