5 grudnia 2023
Kościół i wiaraRodzina

Abp Cordileone wprost: Krytyka katolickich polityków wspierających prawo do mordowania dzieci jest obowiązkiem Kościoła

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone w „Washington Post” przypomniał, że krytyka polityków deklarujących się jako katolicy, którzy jednocześnie wspierają prawo do mordowania dzieci, jest obowiązkiem Kościoła w USA. Odniósł się przede wszystkim do prezydenta Josepha Bidena oraz spikerki Izby Reprezentantów Nancy Pelosi. Poparł także zmianę prawa w Teksasie, które zmniejszyło prawo do zabijania nienarodzonych osób.

Abp Cordileone zwrócił uwagę na „hiperboliczne” reakcje prezydenta USA i spikerki Izby Reprezentantów na nowe prawo w Teksasie. Potępili oni nowe przepisy, które bardziej chronią życie.

– Jako przywódcę religijnego społeczności katolickiej szczególnie niepokoi mnie to, że tak wielu polityków po złej stronie tej najważniejszej kwestii praw człowieka naszych czasów to zdeklarowani katolicy – napisał arcybiskup.

Dodał, że „obowiązkiem” biskupów jest „napominanie prominentnych świeckich”, podając za przykład byłego metropolitę Nowego Orleanu Josepha Rummela, który w połowie ubiegłego wieku – mimo ataków tzw. opinii publicznej – sprzeciwiał się rasizmowi. W 1962 roku przed Wielką Nocą biskup nałożył ekskomunikę na trzech rasistów. Efektem twardego wykluczenia ze wspólnoty Kościoła była możliwość nawrócenia się, z którego skorzystało dwóch ekskomunikowanych.

– Czy to było złe? Czy to było używanie Eucharystii jako broni? Nie. Rummel dostrzegł, że prominentna, widoczna i publiczna promocja rasizmu była skandalem: gwałciła podstawowe nauczanie Kościoła i prowadziła innych do grzechu – podkreślił abp Cordileone. Podobnie – stwierdza hierarcha – biskupi dzisiaj muszą działać podobnie „wobec wielkiego moralnego zła”, jakim jest tzw. aborcja, a w którym uczestniczą politycy „prezentujący ją jako uzasadniony wybór”.

– Nie możesz być dobrym katolikiem i wspierać rozszerzania uznanego przez władzę prawa do zabijania niewinnych ludzkich istnień (…) Stwierdzenie tego przez duchownego nie jest czymś niewłaściwym. Jeśli już, to odpowiedź katolickich przywódców politycznych na sytuację w Teksasie pokazuje potrzebę, by tym głośniej to mówić – napisał abp Salvatore Cordileone.

nczas.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net