Abp Gądecki kompromituje się w sprawie UE. „Pragniemy w niej pozostać. To, co większe, ma większe możliwości. Nie ma mowy o żadnym wychodzeniu”

– To, co jest większe, ma większe możliwości, ale także jest wyrazem większej jedności. Wszyscy chcemy pozostawać w Europie i nie ma mowy o żadnym wychodzeniu – powiedział przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki podczas spotkania z dziennikarzami w Rzymie.

Hierarcha ocenił, że „zjawiskiem smutnym” są podziały w Europie oraz „tworzenie murów”, które „są objawem strachu”. Twierdził, że „zjednoczona Europa potrzebuje bez przerwy ducha”. Od jej powstania – nie do końca jesteśmy pewni, czy chodzi o szeroko rozumianą Europę czy o UE – duch ten „zaczął być coraz bardziej wynaturzany w pewnym sensie”.

– Trzeba rzeczywiście dużo dobrej woli, żeby wrócić do korzeni i móc budować Europę w oparciu o duchowe wartości – przekonywał abp Gądecki. Jak dodał, bez nich „nie widać przyszłości Europy i jeśli nie nastąpi takie otrzeźwienie, to taki czysty pragmatyzm, na jakim buduje się w tej chwili Unię Europejską na pewno nie przyczyni się do jej umocnienia”.

– Wszystko to jednak nie ma nic wspólnego z naszym, myślę o KEP, pragnieniem pozostania w Unii Europejskiej. To, co jest większe, ma większe możliwości, ale także jest wyrazem większej jedności. Wszyscy chcemy pozostawać w Europie i nie ma mowy o żadnym wychodzeniu. Myślę, że nikt rozsądny nie ma ochoty wychodzić z Europy. Natomiast zjawiskiem smutnym jest, że wracamy do podziałów w Europie – powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przypomnieć należy, że Unia Europejska – poza terenem, do którego się odwołuje i nazwy – nie ma raczej nic wspólnego z Europą ani jej wartościami.

interia.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

2 komentarze do “Abp Gądecki kompromituje się w sprawie UE. „Pragniemy w niej pozostać. To, co większe, ma większe możliwości. Nie ma mowy o żadnym wychodzeniu”

 • 13 października 2021 o 09:00
  Permalink

  Niemiecki przebieraniec, PSEUDOPOLAK DONALD TUSK, producent na potrzeby Niemców polskich PAROBKÓW realizuje europejską misję napuszczania Polaka na Polaka.

  Odpowiedz
 • 16 października 2021 o 19:29
  Permalink

  Ciekawe,ktoś mu zapłacił czy go postraszył?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net