Abp Jędraszewski podczas homilii twierdził, że „mamy obowiązek dziękować za życie Kaczyńskich”. Cwikła: Abpa chyba złapała demencja

– Jako wspólnota Kościoła mamy prawo, by dziękować za życie pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich – przekonywał abp Marek Jędraszewski podczas piątkowej Mszy św. na Wawelu.

W piątek abp Jędraszewski sprawował Mszę św. w dniu urodzin Jarosława Kaczyńskiego. Obecni byli inni członkowie rządzącej oligarchii, premier Mateusz Morawiecki, kilku innych polityków oraz Marta Kaczyńska z rodziną.

Podczas homilii abp powiedział, że urodziny Jarosława jak i Lecha Kaczyńskich przeżywają „w cieniu smoleńskiej tragedii”. – Ale wszyscy, a na pewno pan prezes dziękują Panu Bogu za dar jego matki śp. Jadwigi z domu Jasiewicz, harcerki, członka Szarych Szeregów, za to, że była matką – mówił hierarcha. Następnie dodał, że jest „miejsce na dziękowanie za życie” i tutaj niestety solidnie odpłynął.

– To wątek bardzo osobisty. Ale my wszyscy jako wspólnota, wspólnota Kościoła, żyjąca nauką Chrystusa, mamy prawo, by dziękować za to życie śp. pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa w kategoriach ludu Bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat są, żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich. Mamy także obowiązek dziękowania za dar ich życia dla Polski – palnął abp Jędraszewski podczas homilii.

– Słyszałem, że pewien znany arcybiskup złapał demencję, która objawiła się w trakcie kazania. Bo jeśli nie demencją to sprzedażą duszy diabłu należałoby tłumaczyć przekonywanie, iż rzekomo mamy „obowiązek dziękowania” za życie oligarchów terroryzujących społeczeństwo, wprowadzających socjalizm, wykazujących się arogancją i pozwalających na mordowanie dzieci nienarodzonych – skomentował na Twitterze Dominik Cwikła, założyciel naszego portalu.

rmf24.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

2 thoughts on “Abp Jędraszewski podczas homilii twierdził, że „mamy obowiązek dziękować za życie Kaczyńskich”. Cwikła: Abpa chyba złapała demencja

 • 21 czerwca 2021 o 23:25
  Permalink

  Po prof. Bartyzelu i jego „tonie prawdziwie maurrasowskim”, kolejny niegdyś w miarę przyzwoity człowiek dołącza do grona skompromitowanych głupców.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2021 o 10:07
  Permalink

  To w końcu „mamy prawo” czy „mamy obowiązek”? Nie znam kontekstu, ale w delikatniejszym przypadku też raczej słabe. Kościół nie powinien mieszać się do polityki, ale rozumiem, że fala entuzjazmu mogła nadejść np. po wyroku trybunału.
  Na razie tylko św. prezydent Lech Kaczyński ma pomnik w Warszawie, kolejny pomnik będzie tańszy bo można skorzystać z tego samego odlewu, więc prawie na pewno się pojawi, pamiętajmy, że jeszcze jest pole na beatyfikację.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.