Abp Jędraszewski przypomina, że to od rodziny zależy rozwój społeczeństwa

Adam Bujak/Wydawnictwo Biały Kruk, CC BY 4.0, Wikimedia Commons

Wczoraj podczas „Dialogów u św. Anny” abp Marek Jędraszewski przypomniał o istotnej roli rodziny. – Nie będzie zdrowego społeczeństwa bez zdrowych małżeństw i rodzin – podkreśla arcybiskup.

– Nie będzie zdrowego społeczeństwa bez zdrowych małżeństw i rodzin. Nie będzie dobrej przyszłości Kościoła bez tych prawdziwych domowych Kościołów, czyli rodzin, które każdego dnia na nowo z miłością i ufnością, przy Bożej pomocy, próbują budować swoje szczęście – podkreślił arcybiskup Marek Jędraszewski.

Wśród pytań zadanych arcybiskupowi przez zgromadzonych pojawił się temat odwołania w Krakowie konferencji „Prawo dziecka do życia”. Wówczas 800 osób związanych z partią Razem protestowało przeciwko inicjatywie obrońców życia.

Mamy do czynienia z tym, co wielokrotnie piętnował Benedykt XVI – z dyktaturą mniejszości i lękiem tych, którzy ponoszą odpowiedzialność za życie społeczne i uczelniane przed wzięciem odpowiedzialności wobec ideologii lewackich, które nie mają nic wspólnego z nauką, a często są jej wprost przeciwne – powiedział ksiądz biskup. Dodał przy tym, że to właśnie nieobojętność na los ludzi, których istnienie jest zagrożone, jest najbardziej wyrazistym kryterium człowieczeństwa.

gosc.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net