5 grudnia 2023
Kościół i wiara

Abp Ryś urządza kpinę z Mszy świętej. Reakcja KEP? Oczywiście, że brak. „Takie odprawianie nie wymaga niczyjej zgody. Chyba spróbuję” (WIDEO)

Promowany przez modernistyczne portale abp Grzegorz Ryś urządził kpinę z Mszy świętej. Jak sam powiedział w trakcie koncertu, „nikt nie wiedział, że jest na Mszy”. Przypominamy, że niedawno to wobec rzymskich katolików Franciszek wydał instrukcje mające ograniczyć działalność kapłanom pod pretekstem „troski o jedność” w Kościele oraz Liturgii, podczas gdy cyrki takie, jak ten w wykonaniu arcybiskupa, pozostają „legalne”. Na skandal liturgiczny oczywiście biskupi z KEP nie zareagowali.

– Jeśli myśleliście, że pobłogosławienie przez Rysia Najświętszym Sakramentem, które wyglądało na paterę to było nadużycie, to obejrzycie i posłuchajcie co tu się wyprawia – napisał na Twitterze ks. Maciej Słyż, załączając fragment nagrania z przemowy arcybiskupa łódzkiego.

– Kiedy układaliśmy tę Arenę, słuchając Pana Boga, co On by od nas chciał, to było dla nas jasne, że nie może się skończyć na rozmowie ani nawet nie może się skończyć na spowiedzi. Dlatego postawiliśmy w środku duży stół. On zaraz będzie odsłonięty. Na tym stole póki co jest chleb, jeszcze nie przemieniony w Ciało Jezusa, ale jak ja tam przejdę i wszyscy księża razem ze mną staną wokół tego stołu, to zaczniemy już tylko tę część Eucharystii, która się zaczyna od prefacji i dojdziemy do Komunii Świętej. Wszystkich, którzy chcą Komunię przyjąć, już zapraszam, żeby otoczyli ten stół. Najbliżej stołu stoją księża w białych albach, bo oni odprawiają Mszę świętą, a za nimi zaraz można się ustawić i stać. Bo idziemy do tego, żeby spożyć pokarm, który Jezus nam daje. Wiem, że jesteście trochę zaskoczeni, nikt nie wiedział, że jest na Mszy, ale wszystkie elementy Mszy Świętej były, chcę wam powiedzieć – powiedział abp Ryś.

Następnie wykonując znak krzyża, powiedział „począwszy od 'należę do Ciebie, Boże, Ojcze”. – Msza święta zaczyna się od znaku krzyża. Potem we Mszy świętej jest modlitwa, którą nazywamy kolektą, to to była wasza modlitwa w trójkach. Wyście modlili się, zbierając wszystkie intencje. Potem na Mszy świętej jest przepraszanie Boga za grzechy. Mieliśmy spowiedź. Potem jest słowo głoszone. Ewangelia, którą żeśmy słuchali, to jest Ewangelia, którą Kościół dzisiaj czyta na wszystkich Mszach świętych – kontynuował arcybiskup.

– Wszystkie elementy Mszy świętej były, musimy ją tylko doprowadzić do tego finału, jakim jest Komunia Święta – mówił dalej.

Gorszące słowa i skandaliczna postawa arcybiskupa wywołała zamęt wśród wiernych jak również wśród samych kapłanów.

– Czy jakiś biskup mógłby z łaski swojej skierować do Bp. Rysia kilka anatematyzmów w związku z tym co ten człowiek wyprawia? – napisał dalej ks. Maciej Słyż. Zapytał również, „czy księża wiedzieli, że koncelebrują” czy „też się dowiedzieli w tym momencie że 'msza’ trwa już od dobrej godziny”.

– Tragedia. Brak słów – skwitował ks. Tomasz Brussy.

– Jestem zgorszony postawą abp. Rysia. Przecież tak nie wolno!!! Msza Święta musi spełniać warunki określone rytem, a to, co zaaranżował abp Ryś jest totalną samowolką – stwierdził ks. Daniel Wachowiak.

– No ale to tradsów wstrętnych trzeba chamować, bo są poza Kościołem, co nie? – napisał Dominik Cwikła. – Ciekawe, czy @EpiskopatNews potwierdzi, że wyjaśnienie abpa Grzegorza Rysia jest OK i tak można robić? Czy jednak w końcu wezmą za naprostowanie? A może będą – jak zwykle – udawali, że nie widzą sprawy i będzie cisza? – dodał założyciel naszego portalu.

– Boże – jaki ja jestem szczęsliwy, że poznałem Bractwo Piusa X – skomentował Daniel Flaka, rzemieślnik artystyczny. – Eucharystia musi być sprawowana od obrzędów wstępnych do obrzędów zakończenia. W innym razie wyjęcie samej liturgii eucharystycznej jest, moim zdaniem, dokonaniem konsekracji poza sprawowaniem Eucharystii – napisał Kajetan Rajski, redaktor naczelny Kwartalnika „Wyklęci”. – Kiedy idziesz na koncert, a w trakcie okazuje się, że koncelebrujesz. @Pontifex_pl może jakieś motu proprio? – zapytał historyk Przemysław Misiołek. – To wygląda jakby abp Ryś w połowie koncertu zdecydował sobie, że ten koncert to jednak Msza św. i zarządził Eucharystię. I ten chłop jest forsowany na przejęcie metropolii krakowskiej – zauważył pracownik tygodnika „Sieci” Jakub Maciejewski.

– To się w głowie nie mieści, co ten człowiek wyczynia… Kiedy wreszcie ktoś zrobi porządek? – pyta Wojciech Grzywacz. – Biskup. Przecież to jest jakaś katastrofa – stwierdził Marek Miśko. – Przecież to jest jakieś kuriozum, absolutnie gorszące potraktowanie Mszy świętej, pomyślanej jak jakiś kolaż oderwanych od siebie elementów na zasadzie fantazyjnego zrób-to-sam – i to robi biskup?! Przecież tu powinien Rzym zareagow… yyy ech – napisał Jan Buczyński.

Nawet pracownik portalu stacja7.pl, który to portal sympatyzuje z tzw. „Kościołem otwartym” stwierdził, że cyrk urządzony przez arcybiskupa jest gorszący. – Cenię bp Rysia, ale to, co tutaj się odbyło jest absolutnie niedopuszczalne. Mam nadzieję na jakieś wyjaśnienia ze strony @ArchLodz. I naprawdę bycie na siłę „fajnym” jest krótkowzroczne – stwierdził Arek Grochot.

Anonimowy internauta zaś zauważył, że „takie odprawianie nie wymaga niczyjej zgody”, więc „chyba spróbuje”.

KEP na chwilę obecną nie zareagował w żaden sposób na gorszące zachowanie hierarchy i niestety można się spodziewać, że tak zostanie. Przypominamy również, że w imię rzekomej jedności Kościoła i rytu odprawiania Mszy świętej, Franciszek poprzez motu prioprio „Traditionis custodes” próbuje ograniczyć kapłanom możliwość odprawiania Mszy świętej wszechczasów.

Tymczasem w ramach modernizmu, który w Kościele panoszy się otwarcie i jawnie, działa wiele „rytów prywatnych”, co potwierdzają słowa samego arcybiskupa w przedstawionym przypadku. Nikt jednak z hierarchów nie przyznaje, że to jest faktyczne niszczenie jedności Kościoła, o wyszydzeniu Liturgii nie wspominając.

twitter.com / kontrrewolucja.net

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Jeden komentarz do “Abp Ryś urządza kpinę z Mszy świętej. Reakcja KEP? Oczywiście, że brak. „Takie odprawianie nie wymaga niczyjej zgody. Chyba spróbuję” (WIDEO)

  • Akurat ten chamuś od Karnowskich Maciejewski to taki autorytet jest, że głowa boli. Ciekaw jestem, jak można pogodzić oburzenie na profanacje pana arcybiskupa Rysia i jednoczesne bycie pisowskim aborcjonistą, stręczycielem preparatów zawierających komórki zamordowanych ludzi, sanitarnym totalniakiem, socjalistą (czyli złodziejem) i propagatorem sojuszu z tą złamaną trzciną, jaką są Stany Zjednoczone.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net