Abp Skworc chce wręczyć nagrodę dla b. ministra zdrowia odpowiedzialnego za wprowadzenie procedur in vitro obowiązujących do dnia dzisiejszego. Podpisz petycję do hierarchy

Kilka tygodni temu media poinformowały o przyznaniu nagrody Lux ex Silesia profesorowi Marianowi Zembali, ministrowi zdrowia w roku 2015. To on wprowadzał w Polsce ustawę o in vitro. Wydane przez niego rozporządzenia obowiązują do dziś, a na ich podstawie tysiące ludzkich embrionów, poczętych w laboratoriach, zamraża się lub niszczy.

Nagroda arcybiskupa katowickiego ma być wręczona 10 października. Fundacja Pro – Prawo do życia przygotowała petycję wzywającą do odstąpienia od wręczenia nagrody.

Kościół katolicki zdecydowanie sprzeciwia się procedurze in vitro.  Św. Jan Paweł II odniósł się do niej słowami: (…) przy każdej próbie w tej metodzie giną liczne embriony – jest to rodzaj wyrafinowanej aborcji. Po drugie – każde dziecko ma prawo zrodzić się z miłosnego aktu małżeńskiego jego rodziców. I po trzecie – dziecko nie jest rzeczą i nawet przyszli rodzice nie mogą powiedzieć, że mają do niego prawo, zwłaszcza, że to „prawo” jest zawsze okupione śmiercią jego braci i sióstr”.

Petycję można podpisać na stronie internetowej petycjaonline.pl.

Materiały prasowe Fundacji Pro – Prawo do Życia

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

One thought on “Abp Skworc chce wręczyć nagrodę dla b. ministra zdrowia odpowiedzialnego za wprowadzenie procedur in vitro obowiązujących do dnia dzisiejszego. Podpisz petycję do hierarchy

  • 2 października 2021 o 21:14
    Permalink

    Hierarchowie KK nie powinni pochwalać, ani nagradzać, zwolenników in vitro, a szczególnie Zembali.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net