Akcja „Uncja dla parafii”. Zachęca Grzegorz Braun (WIDEO)

Fundacja Osuchowa organizuje akcję „Uncja dla parafii”. Polega ona na zamówieniu srebrnej monety dla „waszego proboszcza, duszpasterza, kapłana tradycji katolickiej”. Współorganizator akcji, Tomasz Nykiel zachęca przy tym do podjęcia dyskusji na temat przywrócenia oparcia pieniądza w kruszcu, zaś do wzięcia udziału w akcji zachęca Grzegorz Braun.

– Pomysł na akcję zrodził się w wyniku badania historii monetarnej, historii pieniądza. Przez wieki złoto i srebro pełniły rolę pieniądza właściwie we wszystkich rozwiniętych społeczeństwach. Dopiero XX wiek przyniósł zmiany w postaci globalnego rozprzestrzenienia się systemu pieniądza papierowego. Ostatecznie odeszliśmy od złota i srebra jako prawdziwego pieniądza – mówi Tomasz Nykiel. Dodaje również, że „współczesne problemy gospodarcze, takie jak inflacja, dług, kryzysy finansowe, niestabilność giełd, to wszystko rzeczy wtórne” i „mają one swoją genezę w postaci konstrukcji współczesnego systemu monetarnego”.

Inicjatywa ma poparcie Grzegorza Brauna. – „Godzien jest robotnik zapłaty swojej”. Nie ma wolności bez majętności. Nie ma niezależności bez własności. Kościół święty katolicki, któremu wszyscy winni jesteśmy wdzięczność za to, że zrodził naszą cywilizację w swojej misji doczesnej najbardziej potrzebuje właśnie niezależności. Potrzebuje suwerenności od wpływów, nacisków – mówi Braun.

– Jest wiele akcji, wiele pomysłów na to, jak zmieniać rzeczywistość. Mnie w tym projekcie zachwyca jego prostota i skonkretyzowanie. Mały srebrny konkret. Srebrna moneta przekazana na ręce waszego proboszcza, duszpasterza, kapłana tradycji katolickiej. Najlepiej, żeby towarzyszyła zamówieniu intencji mszalnej – stwierdza publicysta.

Szczegóły na temat akcji dostępne są na stronie uncjadlaparafii.pl. Poniżej materiał wideo Fundacji Osuchowa.

Portal Kontrrewolucja.net jest partnerem akcji „Uncja dla parafii”.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.