Amerykańscy biskupi biorą się za aferę pedofilską

Moded, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Episkopat Stanów Zjednoczonych będzie dążył do szybkiego i wyczerpującego przebadania sprawy kard. McCarrica – informuje Radio Watykańskie. Kard. Daniel DiNardo stwierdza, że trzeba sprawdzić, „jak to możliwe, że poważne moralne upadki naszego brata biskupa były tak długo tolerowane i nie przeszkodziły mu w jego karierze”.

– Pojawiające się pytania zasługują na wyczerpujące i oparte na dowodach odpowiedzi. W innym wypadku, niewinni będą pomawiani na podstawie fałszywych oskarżeń, a winnym pozwoli się popełniać te same grzechy – powiedział przewodniczący episkopatu USA, kard. DiNardo.

Przewodniczący episkopatu przypomniał, że już 16 sierpnia prosił o przeprowadzenie w tej sprawie apostolskiej wizytacji we współpracy ze świeckim komitetem krajowym. Zapewnił, że chce się widzieć w tej sprawie z ojcem świętym, by uzyskać jego poparcie dla planu działania przyjętego przez episkopat.

O przeprowadzenie wyczerpującego dochodzenia apelują również wymienieni w świadectwie abpa Vigano kardynałowie Wuerl i Cupich. Z kolei bp Robert Morlino podkreśla, że „osądu w tej sprawie w żadnym wypadku nie można pozostawić mediom”. – W Stanach Zjednoczonych bowiem, podobnie jak i w innych krajach, mało jest rzeczy tak wątpliwych, jak profesjonalizm dziennikarzy – stwierdza biskup.

Biskup zapewnia o swym synowskim szacunku oraz miłości do papieża, jednocześnie sprzeciwia się nagonce medialnej na abpa Vigano. Podkreśla, że zna go osobiście i jest „głęboko przekonany” o jego uczciwości, lojalności oraz miłości do Kościoła. Podobną opinię o arcybiskupie wyraził bp Thomas Olmsted z diecezji Phoenix. – Znałem go zawsze i szanowałem jako człowieka prawdomównego, pełnego wiary i prawości – oświadczył biskup.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net