Amerykański arcybiskup wprost: „Biskupi są zbyt ustępliwi wobec pandemicznych ograniczeń. Przychodnie z marihuaną były traktowane lepiej, niż świątynie”

Abp Charles Chaput, emerytowany metropolita Filadelfii skrytykował ustępliwość biskupów we wprowadzaniu obostrzeń w kościołach. Jak podkreślił hierarcha, efektem zamykania świątyń oraz zawieszenia publicznego kultu będzie zmniejszenie się liczby wiernych już po zakończeniu Wielkiej Histerii.

Abp Chaput w rozmowie z Fox News opowiadał o swojej nowej książce „Things Worth Dying For: Thoughts on a Life Worth Living” (ang. Za co warto umrzeć. Myśli o życiu wartym przeżycia). Podejmuje w niej temat śmierci jako klucza do dobrego życia.

Właśnie w kontekście tzw. pandemii zwraca uwagę, że to świadomość tego, za co chcemy umrzeć, wskazuje, kim naprawdę jesteśmy.

– Dobra śmierć może być tylko owocem dobrego życia; życia prowadzonego uczciwie i we właściwym celu – mówił arcybiskup. Zwrócił też uwagę, że tzw. pandemia sprawiła, że w USA śmierć przestała być tematem tabu, jednak wiele osób nadal nie myśli, co stanie się z nimi po śmierci.

W dalszej części rozmowy skrytykował postawę uległości biskupów wobec restrykcji wprowadzanych przez władzę z powodu Wielkiej Histerii.

– Jeśli nie jesteś obecny i nie wyciągniesz ręki do ludzi, którzy są samotni, cierpią i umierają w czasie pandemii, to nie jesteś Kościołem – stwierdził hierarcha. Podkreślił również, że należało właśnie walczyć o bycie bardziej dostępnym dla ludzi, którzy potrzebowali pomocy.

Prowadzący program zapytał abpa Chaputa o to, czy światowi przywódcy celowo podejmowali działania pod pretekstem tzw. pandemii mające zniszczyć Kościół. Hierarcha odpowiedział, że nie ma takich informacji, więc stwierdzić tego nie może. Natomiast jest dla niego „oczywistym”, że nie uznali, aby wiara była czymś ważnym, ponieważ inaczej nie podejmowano by pewnych działań.

– W Ameryce przychodnie z leczniczą marihuaną były traktowane przychylniej niż świątynie, to mówi samo za siebie – podkreślił hierarcha. – Bez wątpienia powinniśmy byli bardziej nalegać na to, by nasze prawa były szanowane – zaznaczył.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.