Amerykański hierarcha wzywa katolików do mocnej wiary w Realną Obecność

– To sam Bóg, realnie obecny, absolutnie godny naszej czci – powiedział abp Alexander Sample z Portland w USA. Hierarcha wzywa katolików, by mocniej wierzyli w Realną Obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi.

Realna Obecność wydaje się, że ma coraz mniej wiernych nawet wśród kapłanów. Eucharystia sprowadzana jest nieraz do najwyraźniej nudnego obrzędu – stąd przeróżne, skandaliczne aberracje – który nie wiadomo po co się wykonuje. Coraz więcej osób deklarujących się jako katolicy nie jest nawet pewne, czy Przeistoczenie w trakcie Mszy świętej to symbol, czy dosłowne działanie.

Dlatego też niezwykle budujące są słowa, które wypowiedział abp Alexander Sample. Hierarcha z USA zwrócił uwagę na to, jak ważna jest Realna Obecność i wiara w nią.

– Pierwszym i najważniejszym z Dziesięciu Przykazań w Księdze Wyjścia jest: Jam jest Pan, Bóg Twój; nie będziesz miał bogów cudzych przede mną. Przykazania są ułożone w porządku ważności. Stąd jest to najważniejsze przykazanie – podkreślił abp Sample.

– Pomyślmy więc: jako katolicy pozwalamy sobie na niesamowite słowa. Twierdzimy, że Eucharystia naprawdę, prawdziwie jest samym Bogiem. Nie obrazem. Nie symbolem. Bogiem – stwierdził.

W efekcie tej wiary możemy „spożywać Boga” i otrzymać Jego miłość. Jednak gdyby katolicy się mylili, naruszalibyśmy pierwsze przykazanie.

– Jak widzicie, problem realnej obecności wymaga decyzji. Nie ma tu półcieni. Prawda albo błąd, logika naszej wiary wzywa nas do odpowiedzi. Zastanów się i zdecyduj. Wierzymy, że Eucharystia jest Bożą zbawczą miłością. To sam Bóg, realnie obecny, w całym swoim majestacie i chwale, absolutnie godny naszej czci – wyjaśnił arcybiskup.

pch24.pl / kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net