Apel kolumbijskich biskupów przeciwko gender

Kolumbijscy biskupi wyrazili swój sprzeciw wobec próbom wprowadzania do szkół obowiązkowego nauczania na temat gender. Duchowni wyraźnie podkreślili, że państwo nie może promować ideologii, która niszczy społeczeństwo.

foto: Facebook
foto: Facebook

W swoim apelu biskupi przypomnieli iż pomimo tego, że Kościół szanuje osoby o odmiennej orientacji, to ich prawa nie mogą uderzać we wspólnotę. Duchowni podkreślili także, że zamiast promowania gender, państwo powinno wspierać tradycyjną rodzinę, która jest fundamentalną komórką społeczeństwa oraz gwarantem jego przyszłości.

Biskupi z Kolumbii nie pierwszy raz wystosowali tego typu apel. Jeszcze niedawno kolumbijscy hierarchowie przypominali, że gwarantem współistnienia społecznego jest poszanowanie każdej osoby ludzkiej, niezależnie od rasy, płci, orientacji seksualnej, pochodzenia, wyznawanej religii czy też głoszonych poglądów politycznych. Duchowni wskazali jednocześnie, że budowanie dobra wspólnego nie może naruszać Konstytucji Kolumbii, która określa małżeństwo jako wyłączny związek mężczyzny i kobiety. Biskupi podkreślili, że narzucanie ideologii gender w szkołach godzi w autonomię szkolnictwa, wolność sumienia oraz prawo rodziców do decydowania o wychowaniu swoich dzieci.

Mas/pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net