Apel do papieża w sprawie antykoncepcji

foto: Wikimedia Commons
foto: Wikimedia Commons

Katolicy z całego świata proszą papieża, by potwierdził publicznie słowa z encykliki „Humanae vitae”. Wszystko z powodu niefortunnej i niejasnej wypowiedzi Franciszka dotyczącej antykoncepcji.

18 lutego ojciec święty wypowiedział niezrozumiałe i budzące wielką konfuzję słowa dotyczące stosowania antykoncepcji w przypadku zagrożenia wirusem zika (TUTAJ). Zwolennicy środków antykoncepcyjnych zinterpretowali wypowiedź papieża jako zielone światło do stosowania tychże metod. Kontrowersje wzbudziło zwłaszcza wyjmowane z kontekstu zdanie: „Unikanie ciąży nie jest absolutnym złem”. Tymczasem na stronie lifesitenews.com pojawił się apel do Franciszka o wyjaśnienie słów z 18 lutego i potwierdzenie tego, co napisane zostało w encyklice „Humanae vitae”. Pod listem w języku angielskim mogą podpisywać się katolicy z całego świata. W ciągu tygodnia swoje podpisy pod prośbą do papieża zamieściły ponad 6 tys. osób i wciąż ich przybywa.

Autorzy listu proszą Franciszka, by „jasno potwierdził nauczanie Humanae Vitae na temat «nieodłącznego zła» antykoncepcji”. Tłumaczą, że papieska wypowiedź z samolotu potwierdzona przez rzecznika „wywołała na całym świecie fałszywe wrażenie, że nauczanie Kościoła się zmieniło. Wierzy się teraz, iż z poważnych powodów pary mogą uciekać się do sztucznych metod zapobiegania ciąży”. Katolicy zobowiązują się do poparcia i obrony magisterium Kościoła prosząc o skorygowanie fałszywego wrażenia, które szkodzi powierzonym papieskiej opiece wiernym. Podpisy można składać TUTAJ.

MGOT/lifesitenews.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net