15 czerwca 2024
Kościół i wiara

Aresztowany kapłan w Indiach nie żyje. Hakerzy sfabrykowali dowody przeciwko niemu

O. Stan Swamy SJ, który został aresztowany pod zarzutem rewolucyjnych działań przeciwko państwu w Indiach i który zmarł półtora roku temu, został skazany na podstawie – jak teraz się okazuje – sfałszowanych dowodów. Jak ustalili detektywi, dowody przeciwko niemu oraz kilku jego współpracownikom zostały sfałszowane najpewniej przez jednego hakera.

O. Swamy działał na rzecz ochrony praw pariasów. Aresztowano go w 2020 roku w związku z zamieszkami z 2018 roku. Postawiono mu zarzut współpracy z maoistami.

Mający wówczas ponad 80 lat kapłan spędził w więzieniu osiem miesięcy. Więźniowie pomagali mu zadbać o siebie. Poza podeszłym wiekiem, jezuita cierpiał na chorobę Parkinsona.

Mimo tego, sąd nie zgodził się na uwolnienie kapłana za kaucją. Ostatnie tygodnie życia kapłan spędził w szpitalu. Tam dokonał ziemskiego żywota.

Poza o. Swamy’m, aresztowano wówczas również 15 innych aktywistów na rzecz ochrony ruchu pariasów.

Amerykańska firma detektywistyczna Arsenal Consulting ustaliła teraz, że hakerzy otworzyli ponad 24 tys. plików na komputerze kapłana i wprowadzili 50 nowych. Działalność grupy – lub jednego hakera – rozpoczęła się już w 2014 roku.

Dwóch z 15 aresztowanych aktywistów również padło ofiarą ataków tego samego cyberprzestępcy.

– Podejrzewa się, że za całą sprawą stoi rząd premiera Modiego. Jeżeli ten zarzut zostałby potwierdzony, ujawnione przez Amerykan dane byłyby bardzo obciążające. Wskazywałyby, że krótko po przejęciu rządów Indyjska Partia Ludowa rozpoczęła haniebne działania przeciw aktywistom broniącym praw człowieka – podaje serwis Radia Watykańskiego.

Jezuici żądają, by organy państwowe poniosły odpowiedzialność za niesłuszne aresztowanie ich współzakonnika, które „przyczyniło się do jego śmierci”. Apelują również o uwolnienie pozostałych aktywistów.

vaticannews.va

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net