Stanowisko przewodniczącego komisji KEP o szczepionkach AZ oraz J&J. Rządowy profil straszy, że bez nich jednak nie będzie powrotu do „normalnych praktyk religijnych”

Szczepionki AstraZeneca oraz Johnson&Johnson korzystają z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym od dzieci, które zamordowano przed narodzeniem. Bp Józef Wróbel SCJ, przewodniczący Zespołu Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych stwierdził, że „ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny” i przypomniał, iż „katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”.

– W przeciwieństwie do pierwszych szczepionek korzystających z technologii opartej na mRNA i nie budzących istotnych zastrzeżeń moralnych, w produkcji szczepionek AstraZeneca i Johnson&Johnson korzysta się z linii komórkowych stworzonych na materiale biologicznym pobranym od abortowanych płodów – czytamy w oficjalnym stanowisku przewodniczącego Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych.

Bp Wróbel SCJ podkreślił, że „ten fakt budzi poważny sprzeciw moralny” i dodał, że „katolicy nie powinni godzić się na szczepienie tymi szczepionkami”. Dopuścił jedynie wyjątek w sytuacji odgórnego przymusu, z zastrzeżeniem, że katolik musi przy tym wyrazić sprzeciw.

Dołóż cegiełkę do prawdziwie niezależnych, bezpartyjnych mediów.
KLIKNIJ TUTAJ i pomóż nam się rozwijać. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

– Wierni, którzy nie mają możliwości wyboru innej szczepionki i są wprost zobligowani określonymi uwarunkowaniami (np. zawodowymi, posłuszeństwa w ramach określonych zespołów, struktur, urzędów, służb, dla których przeznaczono właśnie te szczepionki) mogą z nich skorzystać bez winy moralnej – ocenił biskup i podkreślił, że „konieczne jest jednak zamanifestowanie swojego sprzeciwu wobec aborcji”.

Przewodniczący komisji KEP zwraca też uwagę, że stanowisko to nie uwzględnia „aspektów formalnych szczepień tymi szczepionkami, zwłaszcza możliwych skutków ubocznych pozostających w związku przyczynowym, a nie czasowym, z ich podaniem”.

– Powstrzymanie się od zajęcia stanowiska w tej kwestii jest podyktowane przez fakt, iż brak jest dotychczas dostatecznych badań w tej materii, a także brak jest jednolitego stanowiska specjalistów – czytamy na stronie KEP. W dokumencie czytamy również, że „zgodnie z zasadami etycznymi, w przypadku uzasadnionych podejrzeń co do zagrożenia dla życia konkretnych osób stwarzanego przez którąś ze szczepionek, należy rezygnować z jej podania”.

Stanowisko to bardzo nie spodobało się rządowemu profilowi „Szczepimy się” na Twitterze. Zasugerował, że bez masowego wyszczepienia Polaków nie będzie możliwy m.in. „powrót do normalnych praktyk religijnych”.

episkopat.pl / twitter.com

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.