29 września 2023
Kościół i wiara

Ateizm to religia-paradoks? Portal pisze o wycieczkach, które nazwano „nie-komunią” i to aprobuje jako wielkie odkrycie

Kiedyś na młodzieżowych forach internetowych pisano, że „ateizm to religia najłatwiejsza do trollowania”. I coś w tym jest. Na portalu o2.pl pojawił się tekst o nowej „modzie” osób, które organizują „nie-komunie”. Czym są te tajemniczo nazwane praktyki? Otóż jest to wyjazd z dzieckiem na wycieczkę krajową lub zagraniczną.

Wydawać by się mogło, że osoba niewierząca po prostu nie będzie posyłać swojego dziecka do Kościoła i do I Komunii Świętej, w jakikolwiek sposób organizując sobie ten czas. Jak się jednak okazuje, istnieje spora grupa osób, która robi to w kontekście właśnie religijnym, nie mogąc bez tego się obyć.

Powstała cała „moda” na kupowanie dzieciom biletów lotniczych.

– Na cel podróży ateiści wybierają zarówno dalekie kraje, jak i atrakcje oddalone od domu o kilkadziesiąt kilometrów – czytamy na o2.pl w tekście „Zamiast komunii. Nowy trend wśród ateistów. Nie wszystkim się to podoba” [pisownia oryg. – red. Kr].

– Na jednej z grup skupiających osoby niewierzące w mediach społecznościowych pan Michał napisał: „W naszej rodzinie przyjęła się tradycja, że zamiast pierwszej komunii zabieramy dziecko w świat. Tak obchodziliśmy NIE-komunię syna” – napisano.

Do posta zaś dołączono zdjęcia z Barcelony w Hiszpanii. Jak przekonuje Beata Bialik, „pomysł na rodzinną wycieczkę w miejsce tradycyjnego katolickiego przyjęcia z okazji pierwszej komunii świętej cieszy się sporą popularnością”, zaś ludzie „chwalili się swoimi podróżami zamiast kościelnego obrzędu”.

POMÓŻ NAM POKRYĆ KOSZTY DZIAŁALNOŚCI! KLIKNIJ, BY PRZEJŚĆ DO ZRZUTKI I PRZEKAZAĆ JEDNORAZOWĄ DAROWIZNĘ NA DALSZE FUNKCJONOWANIE

W tekście wspomniano też wycieczkę do Sopotu.

Dlaczego wycieczki zagraniczne czy krajowe mają mieć religijny poddtekst? Autorka przekonuje, że to z powodu „poczucia wykluczenia”. Dzieciom bowiem nie podoba się, że inne dzieci otrzymują prezenty.

o2.pl / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. freeimages.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/gkvmg5

5 komentarzy do “Ateizm to religia-paradoks? Portal pisze o wycieczkach, które nazwano „nie-komunią” i to aprobuje jako wielkie odkrycie

 • Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałd
  Protest
  Różaniec
  Sobota, 3 czerwca 2023, godz. 11.00: Hej, kto Polak, do Gietrzwałdu!

  Gietrzwałd w połowie drogi między Ostródą i Olsztynem

  Plany budowy tzw. centrum dystrybucyjnego niemieckiego Lidla w Gietrzwałdzie doprowadziły do wielkiego konfliktu. Jego oczywistym podłożem jest Sanktuarium Matki Bożej.

  Odpowiedz
 • Nowa Kaplica Katolicka w Warszawie
  pod wezwaniem Świętego księdza Andrzeja Boboli
  herbu Leliwa
  ze Strachocina pod Sanokiem,
  Męczennika
  zamordowanego przez Kozaków Bohdana Chmielnickiego z Ukrainy

  Tradycyjna Łacińska Katolicka Msza Święta Trydencka w Warszawie

  ADRES:
  Warszawa, ulica Poznańska 23/14,

  To dzielnica Śródmieście,
  na ulicy Poznańskiej między Wspólną i Hożą,

  GODZINY MSZY ŚWIĘTYCH:
  Msza Święta Niedziela o 17:30
  Spowiedź Święta

  Niedziele nieparzyste miesiąca
  Pierwsza, trzecia i piąta niedziela miesiąca

  Msza Święta Poniedziałek o 7:00
  Spowiedź Święta
  Odwiedziny u chorych

  Poniedziałki nieparzyste miesiąca
  Pierwszy, trzeci i piąty poniedziałek miesiąca

  DOJAZD:
  niedaleko stacji metra Centrum (5 min na piechotę)
  i Dworca Centralnego (11 minut na piechotę)

  Terminy Mszy Świętych

  Czerwiec

  18 VI Niedziela 17:30

  Niedziela w oktawie
  Najśw. Serca Pana Jezusa
  św Efrema Diakona W DK
  św Marka i tow Mm
  16:30 Nabożeństwo: Różaniec święty i Litania Loretańska
  16:45 Spowiedź Święta
  18:00 Nabożeństwo: Litania do Wszystkich Świętych

  19 VI Poniedziałek 7:00

  św Juliany Falconieri D
  św Gerwazego i Protazego Mm
  Bonifacego B M
  7:20 Nabożeństwo
  7:35 Spowiedź Święta

  W dniu niedzielnej Mszy Świętej w Warszawie:

  16:30 Różaniec święty i Litania Loretańska

  16:45 Spowiedź święta

  17:30 Msza święta
  Po mszy świętej jest możliwość poświęcenia przyniesionych dewocjonaliów

  OFIARA:
  Nr konta bankowego:
  BNP PARIBAS BANK POLSKA S.A..
  27 1750 0012 0000 0000 0691 5523

  SWIFT BIC KOD:
  PPABPLPK 27 1750 0012 0000 0000 0691 5523

  Iban:
  PL27 1750 0012 0000 0000 0691 5523

  KONTAKT:
  0048 503 099 991

  Odpowiedz
 • KONTAKT:
  0048 503 099 991
  MszaWarszawa @ gmail.com
  glostradycji @ gmail.com
  bractwomodlitewne @ gmail.com

  Odpowiedz
 • Andrzej Duda. Mąż stanu, czy złodziejski pachołek?

  2023-06-04 (Niedziela)

  Duda lubi prezentować się jako mąż stanu, wykrzykując swoje mowy z pozycji wyższości moralnej. Jak jest jednak naprawdę, widać po skutkach jego działań.

  Ostatnio wymyślono kolejny cyrk dla gawiedzi. Jest to ustawa o komisji śledczej dla zbadania wpływów rosyjskich rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007–2022. Została ona podpisana przez Andrzeja Dudę.

  W charakterystycznym dla siebie stylu uzasadnienie podpisania ustawy Duda wykrzyczał z pozycji wyższości moralnej, że: „Opinia publiczna powinna sama wyrabiać opinię na temat tego, jak działają jej przedstawiciele, także ci wybierani w wyborach powszechnych, którym powierzane były bardzo odpowiedzialne funkcje państwowe, w jaki sposób je realizowali, jak rozumieli interesy Rzeczypospolitej, czy one rzeczywiście były w należyty sposób realizowane”

  Niewątpliwie Duda ma rację. Należałoby jednak zadać pytanie czyje wpływy reprezentuje on sam. Bo skutki jego działań są nie tylko ewidentnie sprzeczne z interesem społecznym, ale są wprost zdradą.

  Fakty są zaś takie, że obecny prezydent jest odpowiedzialny za niszczenie polskiego sądownictwa i za chaos jaki nastąpił. I nie chodzi tu o prezydenckie, biurokratyczne projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa czy Sądzie Najwyższym z 2017 r. bez intencji naprawy systemu, lecz o wcześniejsze działania, gdy był jeszcze wiceministrem sprawiedliwości w 2007 r. Odpowiedzialny był wtedy wraz z ówczesnym ministrem „sprawiedliwości” Zbigniewem Z. za wyrugowanie ławników z sądów karnych. Ławników, którzy byli elementem zdrowego rozsądku i kontroli społecznej sądownictwa. Elementem może niedoskonałym, ale jednak dającym szansę na sprawiedliwość.

  Owo usunięcie ławników dało impuls dla samowoli sędziowskiej, ustawiania spraw, chaosu i terroru prokuratorsko-sądowego, gorszego niż za czasów PRL. Rozmawiałem swojego czasu z adwokatem, który praktykował jeszcze za tamtych czasów. Otóż wówczas, jak powiedział, z wyjątkiem kilku procent spraw politycznych, orzekano zgodnie z kodeksem i zdrowym rozsądkiem. Bo za PRL byli jednak ławnicy.

  Swoją mało radosną twórczość obaj panowie Duda i Zbigniew Z. kontynuowali później, poprzez nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, której ukrytym celem było rozbijanie rodzin i pozbawianie ich podstaw materialnych poprzez system zachęt do fałszywych oskarżeń o przemoc, wyrzucanie mężczyzn z ich własnych domów i rabunki komornicze. Wszystko to pod hasłem walki o dobro polskich rodzin.

  Sprawie przyglądam się od 2005 r, kiedy to zostałem zaatakowany przez złodziejską szajkę. Przy jawnie spreparowanych oskarżeniach, zostałem o odseparowany od dzieci bez możliwości jakiegokolwiek z nimi kontaktu, psychiatryzowany, kilkanaście lat ciągany po sądach a także wielokrotnie zamykany w więzieniu. Jednocześnie prowadzono bezwzględną egzekucję zaocznie i arbitralnie ustalonych wysokich alimentów oraz konfiskatę majątku. Głównym beneficjentem tego szwindlu był, i do tej pory jest, komornik Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia – Ryszard Moryc. Niewątpliwie wie typ, jak trzymać się złodziejskiego koryta.

  Od pewnego czasu zacząłem nazywać rzeczy po imieniu. Z perspektywy czasu widzę wyraźnie, że ów chaos i bezprawie przy jednoczesnej propagandzie rządów „prawa i sprawiedliwości”, były i są świadomymi działaniami, obliczonymi na dezintegrację społeczeństwa. Kwestią do dyskusji jest czyje interesy, a właściwie szwindle, reprezentuje PiS a w szczególności prezydent Duda. Bo, że są to szwindle, nie mam wątpliwości.

  O zarzutach ustawiania spraw, fabrykowaniu oskarżeń i rabunkach sądowych byli wielokrotnie informowani Ziobro i Duda bezpośrednio, na piśmie i za potwierdzeniem. Nie mogą więc mówić, że nie wiedzą o sprawie. Dokumentacja zarzutów jest dostępna na moim blogu w WordPress, a także w linkach pod niniejszym tekstem. Z początku przynajmniej potwierdzano odbiór moich maili. Teraz już nie ma żadnych odpowiedzi i zapadła kompletna cisza. Dzieje się tak dlatego, że zarzuty są arcypoważne i kompletnie udokumentowane a urzędnicy mają polecenie sprawę ignorować. Swojego czas w rozmowie z ZUS, powiedziano mi wprost, że mają polecenie nie kwestionować w żaden sposób egzekucji komorniczych. Chodzi o to, aby złodziejska szajka miała pełną, niekwestionowaną władzę.

  W ramach kampanii pierwszych wyborów prezydenckich Dudy, zostało powołane Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej – DudaPomoc do rozwiązywania problemów spowodowanych przez bandytyzm urzędniczy. Jak należało przypuszczać, po wyborach znaczenie DudaPomocy zostało zredukowane do rzeczy trzeciorzędnych, a w mojej sprawie, po początkowym, pozornym zainteresowaniu, zaległa cisza. Prawdopodobnie stało się tak, ze względu na mój upór w dociekaniu do mechanizmów korupcyjnych n-tej RP.

  Jednak, gdyby Duda był człowiekiem honoru a nie łajzą i złodziejskim pachołkiem, sprawa zostałaby dawno rozwiązana, szkody naprawione a winni pociągnięci do odpowiedzialności. I to nie chodzi o odpowiedzialność polityczną czyli zmianę rodzaju koryta. Biorąc pod uwagę rozmiar szkód, jakich ci ludzie dokonali, powinni oni resztę swoich dni spędzić za kratami, za które tak chętnie pakują innych.

  Zastanawiam się czasem, czy osobnicy pokroju Dudy czy Ziobry w swojej megalomanii zdają sobie sprawę z haniebnych efektów własnych poczynań. Widać bowiem olbrzymi dysonans pomiędzy ich prorodzinną, bogoojczyźnianą retoryką a skutkami działań. Duda przy tym chce uchodzić za przykładnego katolika. Dlatego chciałoby się powiedzieć: Bój się Boga panie Duda!

  Bogdan Goczyński

  Odpowiedz
 • Andrzej Duda – członek złodziejskiej szajki?

  Trudno powiedzieć czy Duda (Andrzej, pełniący funkcję prezydenta PL) jest jedynie członkiem czy też szefem kryminalnej szajki rządzącej krajem nad Wisłą. Faktem jest jednak, że akty złodziejstwa i bandytyzmu mają miejsce za jego pełną wiedzą i przy aktywnym wsparciu.

  W kwietniu tego roku opublikowałem dobrze udokumentowany artykuł Parszywe oblicze “najjaśniejszej RP”. Opisałem tam odgórne działania dezintegrujące społeczeństwo. Czyni się to, między innymi, poprzez wprowadzanie ustaw mających ułatwiać fabrykowanie oskarżeń, rabunki mienia i eliminację niewygodnych osób z życia społecznego, włącznie z zamykaniem w więzieniu i psychiatryku. Wygodnym politycznie narzędziem jest tu walka z przemocą domową.

  W pokrętny sposób, typowy dla psychopatów, dzieje się to pod przykrywką dbałości o dobro polskich rodzin. Ustawy te przygotowywane są w ministerstwie „sprawiedliwości” z inicjatywy Ziobry a zatwierdzane podpisem Dudy. W kancelarii tego ostatniego złożyłem też pismo z prośbą o ustosunkowanie się do zarzutów. Jak można było oczekiwać, odpowiedzi nie dostałem. No bo cóż mieli powiedzieć – przyznać mi rację?

  Przeciętnemu zjadaczowi chleba trudno uwierzyć, że super-patrioci Zbigniew Z. i Andrzej D. są zdolni od takich czynów. A jednak takie działania mają miejsce i wiem co mówię, bo doświadczyłem ich na własnej skórze, włącznie z wielokrotną odsiadką w celach z mordercami, rabunkami mojego mienia i próbami zrobienia ze mnie wariata.

  Czytelników zainteresowanych szczegółami procederu odsyłam do linków na końcu tekstu. Tutaj staram się przede wszystkim wykazać świadome i z premedytacją działanie obu panów. Gdyby działali oni w dobrej wierze, artykuły takie jak wspomniany na wstępie, spowodowałyby natychmiastową reakcję i dochodzenie. Tymczasem zaległa kompletna cisza. Co więcej, informację na ten temat wysłałem do posłów na Sejm, w tym do opozycji, a przede wszystkim do tej uważanej za zdroworozsądkową, tzn. do Konfederacji. Reakcja była zerowa. Potwierdza to moją opinię o Sejmie, jako instytucji pociąganych za sznurki marionetek. Wszelkie zaś „spory” polityczne są propagandowym teatrem. W kwestii dojenia społeczeństwa funkcjonuje porozumienie ponad podziałami.

  Wspomniane rabunki dokonywane są za pomocą instytucji państwowych, do których trafiają lewe wyroki sądowe z nakazem egzekucji. Głównymi beneficjentami, przynajmniej formalnie, są komornicy i osoby podstawione, ale nie zdziwiłbym się, gdyby musieli oni dzielić się ze swoimi mocodawcami. Mechanizm ten został pokazany w raporcie NIK, na temat defraudacji przez Zbigniewa Z. pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości.

  O tym, że jest to proceder zorganizowany i sankcjonowany na najwyższych szczeblach władzy i na skalę ogólnopaństwową, świadczy zachowanie się urzędników instytucji takich jak ZUS, Urząd Skarbowy czy banki, gdzie rabuje się lwią część mojej, i tak nędznej, emerytury. Efekt jest taki, że nie można mieć nawet rachunku bankowego gdyż banda Ziobry zaraz go wyczyści. Nawet jeśli egzekucja jest już dokonana przez ZUS, z pozostawieniem kwoty wolnej od zajęcia (594zł), to bank i tak rekwiruje na rzecz komornika resztę ochłapów. Urzędnicy ci dobrze wiedzą, o co chodzi, ale na moje uwagi o działaniach bandy Ziobry nabierają wody w usta, a jeśli już otrzymuję jakieś odpowiedzi na piśmie, to zwykle nie na temat. Jest tak, gdyż, jak mi powiedziano podczas rozmowy z ZUS, są oni poinstruowani aby w żaden sposób nie poddawać w wątpliwość zasadności egzekucji komorniczych.

  Trudno powiedzieć czy „niezawisłe” sądy sankcjonujące bandytyzm, otrzymują konkretne instrukcje z ministerstwa Ziobry, faktem jest jednak, że ministerstwo to jest co najmniej odpowiedzialne za tworzenie atmosfery zastraszania i nagonki na mężczyzn i ojców i niszczenie podstaw ekonomicznych rodzin.

  O tym, że są to działania świadome i z premedytacją, świadczą udokumentowane opisy podobnych historii w Internecie. Mają one jeden wspólny aspekt – finansowy. Fałszywe oskarżenia zwykle są środkiem do przejęcia domu czy mieszkania ofiary a także szerszego majątku, jeśli taki istnieje. Organy ścigania są w tym przypadkach wyjątkowo mało wnikliwe, bezwarunkowo stając po stronie „poszkodowanej” kobiety. Jest tak, ze względu na odgórne zalecenia.

  Sprawie przyglądam się od wielu lat, a konkretnie od 2005 roku, czyli od kiedy PiS po raz pierwszy doszedł do władzy i kiedy zostałem zaatakowany przez szajkę. Mam zatem na ten temat obszerną wiedzę i dokumenty potwierdzające rzeczy, o których piszę. Sporo z tych dokumentów opublikowałem zresztą w Internecie.

  Tak zwany spór prawicy z opozycją o praworządność, jest prawdopodobnie kamuflażem walki o władzę nad złodziejskim korytem. Być może zresztą jest to teatr reżyserowany przez oficerów prowadzących. Jest jednak charakterystyczne, jak propaganda ta jest akceptowana przez społeczeństwo. Jest tak, gdyż specjaliści od prania mózgów doskonale rozumieją naturę ludzką i bezwolność szerokich mas.

  Przy pewnym doświadczeniu psychologicznym łatwo zauważyć, że opisywana szajka to nie są ludzie normalni. Uczucie wstydu i zażenowania na zachowania odbiegające od norm społecznych jest normalną reakcją człowieka zdrowego psychicznie. Uczuć tych nie podzielają jednak psychopaci i dlatego nie ma żadnej reakcji na moje publikacje.

  Z wyborem Dudy na prezydenta i powrotem PiS-u do władzy w 2015 r. wiele osób wiązało nadzieję na wprowadzenie uczciwości w życiu publicznym i na państwo z ludzką twarzą. Jako doktor prawa, Duda wiedział doskonale na czym polega rzetelne sądownictwo, jednak w kwestii reformy sądów, przygotowując prezydencki projekt ustawy, robił to tak, aby praktycznie nic się nie zmieniło. Być może takie miał polecenie i być może po to został prezydentem.

  Dlatego nadzieje na wprowadzenie społecznej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości okazały się płonne. Nie powinno to dziwić, szczególnie, że obecny prezydent był wiceministrem sprawiedliwości odpowiedzialnym za usunięcie ławników ze spraw karnych w 2007r. To z kolei przyczyniło się do jeszcze większej anarchii i bandytyzmu w polskich sądach. Patrząc wstecz, widzę, że było to działanie świadome. No, bo przecież nie można motłochu dopuszczać do udziału we władzy.

  Zgodnie z polskim kodeksem honorowym, kubeł pomyj, jaki wylałem publicznie na obu osobników – Ziobrę i Dudę, wymagałby przynajmniej ich reakcji. Jednak odpowiedzią jest cisza. Jest tak dlatego, że osobnicy ci są pozbawieni zdolności honorowej. Dlatego należy ich traktować jak powietrze i tym razem nie wysyłam już tego artykułu do ich wiadomości. Wyślę go jednak do istotnych instytucji państwowych, na wszelki wypadek, bez nadziei, że w ogóle zrozumieją, o co chodzi, a tym bardziej, że podejmą jakiekolwiek działania.

  Na razie szajki nie można postawić przed sądem. Społeczeństwo do tego nie dojrzało i nie wiadomo czy kiedykolwiek dojrzeje, a państwowe sądy są częścią złodziejskiej kasty. Dlatego od osobników opisanego tutaj pokroju, należy trzymać się możliwie z daleka a członków i pomagierów kliki izolować.

  O wszystkich tych rzeczach piszę od samego początku tzn. od kiedy zostałem zaatakowany. „Aktów prawnych”, takich jak wspomniane na wstępie, jest prawdopodobnie znacznie więcej, a ja wskazuję jedynie na wierzchołek góry lodowej. Jednak moje teksty, mimo że są dobrze udokumentowane, nie przedostają się do głównego nurtu dyskusji publicznej. Społeczeństwo zaś żyje w świecie iluzji kształtowanej przez państwową propagandę.

  Dla osób pragnących zapoznać się bliżej z tematem, załączam linki do moich i nie tylko moich, wcześniejszych artykułów.

  Bogdan Goczyński

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net