Bardziej przejmują się zmianami klimatycznymi niż rzezią chrześcijan na świecie

Sagredo, CC BY 3.0, Wikimedia Commons

Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami na wiernych w Stanach Zjednoczonych, osoby deklarujące się jako katolicy bardziej niepokoją się zmianami klimatycznymi, kryzysem migracyjnym, biedą i handlem ludźmi niż prześladowaniami chrześcijan na świecie.

Raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pokazuje, że każdego roku z powodu wiary mordowanych jest 170 tys. chrześcijan a 200 milionów jest brutalnie prześladowanych. Jeden z autorów raportu, John Pontifex, wskazuje, że prześladowania się cięższe niż kiedykolwiek wcześniej w historii i niestety nadal rosną.

Abp Anba Angelos zwraca uwagę na inny problem. – Prześladowania chrześcijan są ogólnie ignorowane ponieważ w przeciwieństwie do muzułmanów i żydów nie mamy dobrego słowa, by je opisać – zdiagnozował koptyjski arcybiskup prawosławny, Angelos. – Przez to, że nie mamy odpowiedniego słowa dla określenia dyskryminacji i prześladowań z jakimi spotykają się chrześcijanie, przegrywamy bitwę w sferze informacji – dodał.

– Podczas, gdy ludzie są zapoznawani z antysemityzmem i islamofobią, powszechny problem prześladowań chrześcijan jest bagatelizowany i nie podnoszony w dyskusji – ocenił arcybiskup.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.