Beatyfikacja algierskich zakonników. Zamordowano ich w czasie wojny domowej

Ps2613, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

8 grudnia w Orano w Algierii nastąpi beatyfikacja 19 męczenników z czasów wojny domowej w tym kraju. Byli oni członkami 8 zgromadzeń zakonnych. Prowadząca proces beatyfikacyjny siostra Augusta Tescara uważa, że „osoby te wyróżniały się ogromną, bezinteresowną miłością i pragnieniem pozostania w Algierii pomimo realnych zagrożeń, z których zdawali sobie sprawę”.

– Ich nadrzędnym pragnieniem było pozostanie z ludźmi, wśród których żyli, stając się przykładem braterstwa pomimo różnic religijnych, społecznych, kulturowych – mówi s. Tescara. Odniosła się także do muzułmańskiego kierowcy biskupa, który został zamordowany wraz ze swoim pasażerem. – On również zdawał sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie mu grozi ale nie opuścił biskupa. Jego przykład także świadczy o braterstwie ponad podziałami – twierdzi.

– Byli ludźmi z ograniczeniami, ale mieli siły do ich przezwyciężenia. Ich życie było prawdziwe, autentyczne. Żyli w bardzo trudnych warunkach, ale zawsze w przyjaźni z Algierczykami, których nie porzucili – zaznacza siostra Augusta Tescara.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.