17 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Będzie nowy przewodniczący KEP

W Warszawie rozpoczęło się dziś 397 zebranie polskich biskupów. Hierarchowie poruszą kilka spraw oraz wybiorą nowego przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski.

Mszy świętej w Świątyni Opatrzności Bożej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Obecny był także nuncjusz apostolski w Polsce, abp Antonio Guido Filipazzi.

– Obecne zebranie plenarne jest bacznie obserwowane ze względu na ważne wybory, których dokonają biskupi – powiedział sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski, bp Artur Miziński.

– Chcemy podziękować aktualnie sprawującym przewodnictwo Konferencji Episkopatu: abp. Stanisławowi Gądeckiemu i abp. Markowi Jędraszewskiemu. W ich miejsce zostaną wybrani nowi członkowie Prezydium KEP – dodał bp Miziński.

Podczas zebrania biskupów poruszonych zostanie kilka kwestii. Wśród nich są m.in. kwestia nauczania religii w szkołach, Fundusz Kościelny oraz wybory nowego przewodniczącego KEP.

Poruszono także sprawę rolników, którzy od dłuższego czasu protestują przeciwko uciskowi rządu warszawskiego, na rzecz oligarchów ukraińskich.

– Poprosiłem księży biskupów o to, żeby wsparli rolników i ich protest, przedstawiając sytuację rolników w Polsce, mówiąc także o tym, co dzieje się w Europie i o sytuacji każdego z rolników, który z taką troską myśli o sobie, o swojej rodzinie, o roli, ale jednocześnie też z troską myśli przyszłości Polski, o suwerenności Polski – powiedział biskup pomocniczy Leszek Leszkiewicz.

vaticannews.va

fot. X / EpiskopatNews

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Jeden komentarz do “Będzie nowy przewodniczący KEP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net