Gdzie będzie papież Franciszek? Znamy wstępny plan

foto: Global Panorama, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com
foto: Global Panorama, licencja CC BY-SA 2.0 via Flickr.com

Dzisiaj w Kurii Metropolitalnej w Krakowie zaprezentowano wstępny program wizyty duszpasterskiej papieża Franciszka. Papież będzie w Polsce w dniach 27-31 lipca.

Papież przyleci do Polski 27 lipca. Wyląduje w Balicach o godz. 16, gdzie odbędzie się krótkie przywitanie przez prezydenta Andrzeja Dudę oraz kardynała Stanisława Dziwisza. O godz. 17.30 odbędzie się oficjalne spotkanie papieża w katedrze na Wawelu z prezydentem III RP oraz przedstawicielami rządu. Następnie papież Franciszek spotka się z biskupami.

W czwartek rano papież uda się na Jasną Górę. O godz. 9.45 będzie modlić się przed częstochowskim obrazem, zaś o 10.30 odprawi Mszę św. na wałach jasnogórskich z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Po drodze odwiedzi zakon żeński sióstr prezentek.

Po wszystkim wróci do Krakowa, by o godz. 17.30  spotkać się z młodzieżą na krakowskich Błoniach.

29 lipca przyjedzie zobaczyć były niemiecki obóz koncentracyjni Auschwitz. Papież przewiduje wygłoszenie w tamtym miejscu przemówienia. Następnie wróci do Krakowa i odprawi na Błoniach Drogę Krzyżową.

30 lipca papież uda się z rana do Łagiewnik, gdzie będzie modlił się przy relikwiach św. siostry Faustyny Kowalskiej. Następnie odprawi Mszę św. w tamtejszej bazylice. Następnie planowany jest powrót do Krakowa i obiad z młodzieżą w kurii przy ul. franciszkańskiej. Wieczorem papież pojedzie do Brzegów pod Wieliczką na czuwanie z młodzieżą na Campus Misericordiae.

31 lipca o godz. 10 w Brzegach planowana jest Msza święta, która zakończy Światowe Dni Młodzieży. Papież ogłosi też miejsce kolejnych ŚDM. O godz. 17 w Arenie Tauron w Krakowie papież Franciszek spotka się z wolontariuszami ŚDM. O godz. 18.30 papież uda się z lotniska Kraków-Balice do Watykanu.

CWIK/pch24.pl, interia.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net