21 czerwca 2024
Kościół i wiara

Birma. Junta zniszczyła kościół oraz dwie świątynie heretyków

Serwis watykański poinformował, że wojsko w Birmie zniszczyło „w ostatnich dniach” trzy świątynie. Jedna z nich to kościół katolicki, dwie pozostałe to świątynie baptystów.

12 sierpnie zaatakowano z powietrza kościół, choć nie podano, w jakiej miejscowości. Zawaliły się dach, sufit i okna. Nie odnotowano ofiar śmiertelnych.

– Kościół katolicki został celowo zaatakowany w ramach nalotów i ostrzału artyleryjskiego, który nieustannie jest prowadzony przez wojsko i dotyka wiosek – powiedział Radiu Watykańskiemu anonimowy człowiek.

14 sierpnia junta zniszczyła największą i najstarszą świątynię baptystów w Hakah, stolicy stanu Chin.

– Celowanie w kompleksy religijne i budynki jest zdecydowanie sprzeczne z wolą Boga – powiedział noszący tytuł biskupa lider baptystów w tym mieście.

– To czysto religijny kompleks. Nie powinni atakować świętych miejsc i nigdy nie powinno się to zdarzyć w przyszłości – stwierdził.

1 lutego 2021 roku władzę w kraju przejęła junta. W części stanów trwa wojna domowa.

Junta bardzo źle patrzy na wszelkie chrześcijańskie wspólnoty. Wprost też traktuje Kościół jako wroga, nie szczędząc ataków na świątynie czy też wiernych. Blokowano też niejednokrotnie pomoc humanitarną i ostrzeliwano celowo obozy dla uchodźców.

Agencja UcaNews przekazała, że od czasu objęcia rządów przez juntę zniszczono już co najmniej 100 miejsc kultu religijnego, z czego 55 należało do chrześcijan.

Chrześcijanie stanowią około 6 proc. 54-milionowej populacji Birmy. Ponad 80 proc. Birmańczyków to buddyści.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. Jiří Rotrekl/Pixabay

Dziękujemy, że jesteś z nami! Prosimy o udostępnienie materiału na Twoich mediach społecznościowych oraz obserwowanie nas na Facebooku. Znacząco też pomożesz w dalszym rozwoju portalu wspierając nas dowolną comiesięczną kwotą poprzez zrzutkę.

Możesz także zapisać się na nasz newsletter. Będziesz otrzymywać od nas najciekawsze informacje z ostatnich dni.

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net