Birmańska armia zaatakowała obóz uchodźców. Ukrywali się tu głównie chrześcijanie

W poniedziałek birmańska armia zaatakowała obóz uchodźców koło Loikaw, stolicy stanu Kayah na wschodzie kraju. Zginęły dwie dziewczyny w wieku 7 i 18 lat, które były siostrami oraz 50-letni mężczyzna.

W obozie znajdowało się około 600 uchodźców z Loikaw, gdzie doszło do starć partyzantów Ludowych Sił Obrony z siłami junty. W obozie przebywali również uchodźcy z Moso – wioski, w której armia wymordowała prawie 40 osób w Boże Narodzenie. Więcej o zbrodni sił junty można przeczytać TUTAJ.

Obóz dla uchodźców został zbombardowany przez lotnictwo junty. Zginęły co najmniej trzy osoby. Dwie dziewczyny w wieku 7 i 18 lat, które były siostrami oraz 50-letni mężczyzna.

Obecnie starcia mają miejsce głównie w regionie zamieszkałym przez chrześcijan. Niedawno zniszczono m.in. kościół w Doukhu. Z kolei z Loikaw – do niedawna zamieszkałego przez 90 tys. ludzi – 50 tys. osób zmuszonych zostało do ucieczki. Sześć miejscowych parafii katolickich opustoszało. Świątynie przekształcono zaś na ośrodki dla uchodźców wojennych. W samej katedrze schroniło się 200 osób.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net