2 kwietnia 2024
Kościół i wiara

Biskup oraz setki księży i teologów podpisało sprzeciw wobec „Fiducia Supplicans”

– Setki księży i uczonych zwraca się do przywódców Kościoła, by zwrócili się do papieża Franciszka o wycofanie „Fiducia Supplicans” – podaje portal „Life Site News”. Redakcja zwraca uwagę, że „nigdy w historii Kościoła katolickiego żaden dokument Magisterium nie spotkał się z tak stanowczym odrzuceniem”.

2 lutego pod apelem do Franciszka podpisał się biskup Joseph Strickland. Poza nim podpisy poparcia złożyło ponad 100 księży oraz 500 uczonych katolickich z całego świata.

W apelu podkreśla się, że „Fiducia Supplicans” wydana przez Dykasterię Doktryny Wiary, podpisana przez kard. Victora Manuela Fernandeza spotkała się z wyjątkowo ostrą reakcją Kościoła. Stwierdzono w liście, iż „episkopaty części świata praktycznie ją odrzuciły” ze względu na „oczywiste zerwanie z Pismem Świętym i Tradycją Kościoła”.

Dokument stanowczo potępili już wcześniej kard. Robert Sarah oraz Gerhard Muller. W apelu wyjaśniono również manipulację słowną, którą zaakceptował kard. Fernandez.

Zaufany Franciszka próbuje bowiem rozróżniać kwestię „pary” od „związku” homoseksualnego. Autorzy apelu wyjaśniają, że to nie ma sensu, gdyż para homoseksualna istnieje z powodu związku. Ponadto de facto pozamałżeńskie jak i homoseksualne pary miałyby być rzekomo akceptowane przez Kościół, w myśl „Fiduccia Supplicans”.

Sygnatariusze apelu wzywają, by biskupi stanowczo przestali milczeć i udawać, że problemu nie ma.

– Skandal, który już miał miejsce, jest poważny i publiczny. Jeśli nie zostanie powstrzymany, z pewnością może być bardziej wzmacniany – napisano w apelu.

lifesitenews.com / kontrrewolucja.net

fot. ilustracyjne/fot. YT/Mensajero Cristiano

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net