Biskup przypomina stanowisko w sprawie Medjugorie

YouTube

– To naprawdę nie jest nasza Pani z Ewangelii – powtarza biskup Ratko Perić. Mimo że Kościół wyraźnie głosi, iż nie ma zgody na kult objawień z Mejugorie, wciąż pielgrzymują tam wierni.

Tajemnicze objawienia w Medjugorie trwają od lat 80. Początkowo miejscowi hierarchowie przyjmowali je dość przychylnie, wkrótce jednak zaczęli mieć poważne wątpliwości, czy w hercegowińskim mieście faktycznie objawia się Maryja. Niepokój wzbudziły zwłaszcza rażące błędy teologiczne w wypowiedziach wizjonerów, a także stwierdzenie jednej z nich, jakoby „wszystkie religie były równe”. Ostatecznie Kongregacja Nauki i Wiary powtórzyła oficjalnie w 1996 r., że zdaniem Kościoła nie należy organizować pielgrzymek do tego miejsca ani też uprawiać kultu związanego z Medjugorie. Mimo to do miasta zjeżdżają pielgrzymi, ignorując stanowisko hierarchów. Tym bardziej nie dziwi, że co jakiś czas biskupi przypominają wiernym, jaki jest stosunek Kościoła do widzeń w Medjugorie.

– Biorąc pod uwagę wszystko, co diecezjalne sądownictwo do tej pory odkryło i zbadało, w tym pierwsze siedem dni rzekomych objawień możemy powiedzieć, że objawienia Matki Bożej w Medjugorie nie nastąpiły – przypomniał w ostatnich dniach bp Ratko Perić wskazując, że postać z wizji nie zachowuje się jak Maria, którą znamy z kart Pisma Świętego czy uznanych już objawień. – Często nie mówi jako pierwsza, śmieje się w dziwny sposób, znika po pewnych pytaniach i potem powraca, słucha wizjonerów i księży chcących, by zeszła ze wzgórza do kościoła, choć niechętnie – zwraca uwagę biskup. – Nie jest pewna jak długo będzie widoczna, pozwala niektórym wizjonerom stać na jej zasłonie, znajdującej się na ziemi; pozwala też innym dotykać jej ubrania i ciała. To naprawdę nie jest nasza Pani z Ewangelii – dodaje hierarcha.

MGOT/pch24.pl

 

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.