Biskup Tomasik przypomina o ochronie życia

Bp Henryk Tomasik przypomniał dzisiaj, że każdy z nas jest zobowiązany do ochrony życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci. „Nauka Kościoła jest niezmienna. Nigdy nie wolno działać przeciwko życiu człowieka” – powiedział duchowny.

foto: WIkimediaCommons
foto: WIkimediaCommons

Dzisiaj, kiedy obywatelski projekt ustawy „Stop aborcji” zaostrzający przepisy dotyczące mordowania nienarodzonych został skierowany do dalszych prac w komisjach sejmowych, głos zabrał biskup Tomasik, który zaznaczył, że nigdy nie wolno działać przeciwko życiu człowieka. Duchowny skrytykował używanie sformułowania jakie jest obecnie używane przez wielu polityków, mówiące o „zachowaniu kompromisu aborcyjnego”. Wiąże się to z istnieniem wyjątków, które umożliwiają zabicie dziecka poczętego. – Sprawa poszanowania kompromisu aborcyjnego z 1993 roku jest propozycją polityczną, a nie rozwiązaniem problemu na poziomie norm moralnych. Zasada moralna jest bardzo jasna – nigdy nie wolno działać wprost przeciwko życia człowieka – podkreślił bp Tomasik.

Przypomniał także ustawę z 6. stycznia 2000r. o Rzeczniku Praw Dziecka i art. 2, mówiący o tym, że „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletności”. – To ustawa uchwalona przez Polski Parlament. Z drugiej strony nauka Kościoła jest niezmienna, ta zasada była głoszona przed zmianami ustrojowymi. Człowiek ma prawo do życia, a norma nie zabijaj zobowiązuje nas wszystkich do ochrony życia od jego poczęcia do naturalnej śmierci – dodał biskup.

Dzisiaj posłowie poparli decyzję dotyczącą dalszych prac nad projektem ustawy o obronie życia i zdrowia nienarodzonych dzieci poczętych in vitro. Parlamentarzyści odrzucili natomiast w pierwszym czytaniu lewicowy projekt inicjatywy „Ratujmy kobiety”.

Mas/wpolityce.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.