Biskup zachęca do wspierania katolików wiernych Mszy św. trydenckiej

Biskup diecezji Providence Thomas Tobin zachęcił do wspierania wiernych chcących uczęszczać na Mszę świętą trydencką. Portal pch24.pl zwraca uwagę, że „w ostatnich miesiącach Watykan robi wiele by zepchnąć katolików strzegących liturgicznej tradycji na margines Kościoła”.

– W odróżnieniu od hierarchy noszącego to samo nazwisko, redemptorysty Josepha Tobina z Newark, biskup Thomas nie propaguje sprzecznych z nauczaniem Kościoła prądów ideologicznych (LGBT), lecz słynie z obrony doktryny wiary katolickiej – podkreśla pch24.pl.

– W tym tygodniu modlitw o chrześcijańską jedność pracujmy również nad ochroną i promowaniem jedności katolickiej. W szczególności postanówmy szanować i wspierać członków naszego własnego Kościoła, którzy są oddani TLM [Mszy św. trydenckiej]. To wierni katolicy, którzy bardzo kochają Pana i Jego Kościół – napisał na Twitterze bp Tobin.

„PCh24” przypomina, że w 2018 roku bp Tobin poprosił o przejęcie przez kapłanów z Bractwa św. Piotra (FSSP) parafii, która „więdła”. Kapłani, sprawujący wyłącznie Mszę św. trydencką sprawili, że do tejże zaczęły przybywać rzesze wiernych z całej Nowej Anglii.

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net