21 maja 2024
Kościół i wiara

Biskupi z państw UE chcą poszerzenia skrajnie lewicowej organizacji

– Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej podkreśla, że perspektywa przyjęcia do Unii Europejskiej krajów ze wschodniej części naszego kontynentu oraz Bałkanów jest silnym przesłaniem nadziei dla obywateli tych państw – podaje serwis watykański.

Podczas zgromadzenia ogólnego biskupów z Unii Europejskiej, które odbyło się w Łomży opublikowano oświadczenie „Kontynuujmy wspólnie budowanie Europy”. W dokumencie podkreślono, że 20 lat temu, gdy m.in. Polska wstąpiła do UE, było to wydarzenie, które „było znaczącym krokiem w realizacji wizji zjednoczonej Europy”.

Przywołano przy tym papieża Jana Pawła II. Chodzi o jego porównanie, że Europa „oddycha dwoma płucami”.

Biskupi zaznaczyli, że przyjęcie nowych państw nie będzie łatwe. UE ma – zdaniem hierarchów – dokonać poprawek w sposobach zarządzania, aby nie stracić efektywności przy powiększeniu.

Państwa chcące dołączyć zaś do UE powinny „kontynuować przeprowadzanie koniecznych reform strukturalnych w kluczowych obszarach, zwłaszcza w kwestii rządów prawa, wzmocnienia instytucji demokratycznych, praw fundamentalnych […] oraz walczyć z korupcją i zorganizowaną przestępczością”.

Wygląda na to, że biskupi mają klapki na oczach i nie dostrzegają, że UE nie jest żadną „wspólnotą”, lecz brutalną organizacją działającą z jednej strony na rzecz globalnych korporacji, zaś z drugiej dążącą do realizacji antychrześcijańskiej wizji świata, promującej antywartości.

vaticannews.va / kontrrewolucja.net

fot. Dominik Cwikła ⓒ

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net