Biskupi z Wenezueli proszą o wsparcie humanitarne

Twitter Diario El Carabobeño

W Watykanie trwa wizyta wenezuelskich biskupów. We wtorek przyjęci zostali przez ojca świętego Franciszka.

Wenezuela pogrążona jest w głębokim kryzysie gospodarczym. Ludzie masowo głodują, brakuje leków, panuje hiperinflacja, zaś prawo w praktyce nie istnieje.

– Nie sięgneliśmy jeszcze dna problemu, ale spadek jest ogromny. Kryzys rozpoczął się kilka lat temu, pogłębił się szczególnie w okresie ostatnich dwóch-trzech lat. Pierwsza rzecz jaką powinniśmy uczynić, to nie stracić kontaktu z ludem. Nie zerwać mostów porozumienia. Nasze bycie z ludźmi jest z pewnością najważniejsze – mówi bp Mario Moronta z diecezji San Cristobal.

– Druga sprawa to uświadomienie sobie, że przed nami długa, mozolna praca, która nie przyniesie owoców w krótkim czasie, ani w ciągu kilku dni, czy też kilku tygodni. Chodzi o formację nowej klasy rządzącej, ale dotyczy to nie tylko polityki, ale także działań na poziomie społecznym i religijnym – zauważa biskup.

– Trzecia rzecz to umiejętne połączenie działań Ducha Świętego z naszą kreatywnością, z naszym dążeniem do poszukiwania najlepszych rozwiązań. Nie bierzemy pod uwagę interwencji sił międzynarodowych, ani rozwiązań siłowych, nawet w sytuacji, gdy sam rząd takie stosuje, realizując programy, które doprowadziły do zubożenia narodu – podsumował ksiądz biskup Moronta.

Hierarcha dodał, że wspólnota międzynarodowa musi „stanowczo zerwać z polityką o podwójnym obliczu, która jest wyrazem obłudy protokolarnej”. Wskazuje przy tym z jednej strony na apele o „działaniu na rzecz ludu”, z drugiej zaś na umowy o eksploatacji złóż kopalnianych, wydobywanie surowców, a także sprzedaż broni rządowi oraz innym grupom.

vaticannews.va

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Prosimy o wsparcie dla naszej działalności. Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/u56t7c

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.