Ks. Hadir: Bliski Wschód to kolebka chrześcijaństwa!

Maronicki duchowny apeluje: jeśli chcemy pomóc chrześcijanom z Syrii i Iraku, musimy wesprzeć ich tam, gdzie żyją. Pochodzący z Libanu ks. Toufic Bou Hadir przypomina, iż Bliski Wschód jest kolebką chrześcijaństwa, i wiara w Jezusa nie może zostać stamtąd wyparta.

foto: YouTube (Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016), "MOVE WYD - We need Divine Mercy"
foto: YouTube (Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016), „MOVE WYD – We need Divine Mercy”

– Jeśli naprawdę  chcemy pomóc chrześcijańskim uchodźcom, to pomóżmy im przetrwać w ich krajach lub w powrocie do nich – mówi ks. Hadir, odpowiedzialny za formację młodzieży maronickiej. – Chrześcijanie z Syrii, z Iraku uciekają do Libanu, ale także na Zachód, a świat zastanawia się, jak im pomóc. Dając im pieniądze, pożywienie czy mieszkania w swoich krajach. Ja jednak mówię zdecydowane „nie” przyjmowaniu ich w Europie. Jeśli chcemy naprawdę pomóc, to pomóżmy im przetrwać w ich krajach lub wręcz powrocie do nich, by tam byli świadkami Chrystusa – dodaje maronicki duchowny.

Ks. Hadir zwraca także uwagę na fakt, iż to właśnie na Bliskim Wschodzie powstała religia chrześcijańska, nie powinna więc zostać stamtąd wyrugowana przez agresywny islam. – Chrześcijanie są taką nieodłączną częścią tych wszystkich krajów. Bliski Wschód jest kolebką chrześcijaństwa, miejscem, gdzie żył Chrystus. Nie można zaburzyć demografii i pozwolić, by chrześcijaństwo zostało stamtąd wyparte – apeluje duchowny.

Jak sam przyznaje, są miejsca, gdzie muzułmanie i chrześcijanie żyją w pokoju, a Kościół nie jest prześladowany. Przykładem może być właśnie ojczyzna księdza, Liban. – Chrześcijanie prześladowani na Bliskim Wschodzie widzą w chrześcijanach z Libanu schronienie i nadzieję na to, że ich prześladowanie kiedyś się skończy i będą żyć w pokoju. Muszę powiedzieć, że Kościół w Libanie bardzo żywo świadczy o Jezusie – wyznaje ks. Hadir.

Maronici są członkami jednego z Kościołów Wschodu, żyjącymi głównie w Libanie i Syrii. Pozostają w unii z Rzymem i uznają ryt antiocheński (syryjski). Ks. Toufic Bou Hadir jest odpowiedzialny za organizację wizyty młodych Libańczyków w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży.

MGOT/panstwochrzescijanskie.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net