15 marca 2024
HistoriaKościół i wiara

Bomba atomowa spadła na Nagasaki, ale japoński Niepokalanów przetrwał. Św. Maksymilian Maria Kolbe przewidział zagładę miasta?

W 1937 roku zbudowano japoński Niepokalanów, o co zabiegał sam św. Maksymilian Maria Kolbe. Mimo zrzucenia osiem lat później na miasto przez Amerykanów bomby atomowej, klasztor przetrwał, ponieważ osłoniło go wzgórze, za którym się znajdował. Istnieje wśród franciszkanów opowieść, że nie było to dzieło przypadku, ale że święty męczennik przewidział zagładę, która miała przyjść i dlatego wybrał właśnie tę lokalizację.

Św. Maksymilian Maria Kolbe przybył do Nagasaki w 1930 roku. W kolejnym roku zakupił teren na zboczu wzgórza Hikoyama. W 1937 roku japoński Niepokalanów został już postawiony. W międzyczasie, w 1934 roku, ojcowie otrzymali pozwolenie na budowę i zbudowali kościół, który konsekrowano 15 sierpnia tego samego roku.

Miejscowi zakonnicy czasem narzekali na położenie klasztoru. Według znanych opowieści, św. o. Maksymilian Maria Kolbe miał kilka możliwości odnośnie miejsca, w którym klasztor miał powstać. Odnośnie ostatecznie wybranego miejsca, były komplikacje dotyczące finansów. W międzyczasie bracia przekonywali św. o. Kolbego, aby obejrzał plac w samym Nagasaki w dzielnicy Urakami. Żyło tam 15 tys. chrześcijan, od 1914 roku stała tam również katedra św. Marii, która była największą świątynią chrześcijańską na Dalekim Wschodzie.

Zbieramy jeszcze przez cztery dni! Wesprzyj rozwój niezależnych, bezpartyjnych mediów. KLIKNIJ TUTAJ i przejdź do zrzutki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękujemy!

Wówczas to św. Maksymilian Maria Kolbe, po obejrzeniu okolicy, miał powiedzieć słowa zastanawiające do dziś wiele osób. – Tu nie możemy zbudować klasztoru. Wkrótce spadnie tu ognista kula i wszystko zniszczy – powiedział święty Maksymilian Kolbe.

Wówczas nikt nie wiedział, co ojciec miał na myśli. Jednak 9 sierpnia 1945 roku, gdy na Nagasaki spadła druga bomba atomowa, zaś w japońskim Niepokalanowie zniszczone zostały jedynie szyby, franciszkanie żyjący w nim zrozumieli, co wówczas święty Maksymilian miał na myśli.

Japoński Niepokalanów działa do dnia dzisiejszego.

salon24.pl / Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę kontrrewolucja.net

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com. Jeśli chcesz na wesprzeć, możesz zrobić to za pomocą zrzutki w tym linku: https://zrzutka.pl/fb6n3f

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net