Boska liturgia
Czym właściwie jest liturgia? Czy człowiek współczesny rozumie święte obrzędy? Czy pamiętamy, że Msza Święta to dzieło samego Boga? Już w tym miesiącu powierzamy drogim Czytelnikom książkę, która rozwieje wątpliwości, odpowie na pytania i przybliży znaczenie chrześcijańskiego kultu. Poznajcie publikację Dawida Makowskiego „Boska liturgia. Dar Trójjedynego Boga”.

Pozycja ukazana na łamach Wydawnictwa 3DOM porusza temat liturgii w sposób szczególny. Pisarz poddaje analizie cele i misję nabożeństwa, a także bierze pod lupę problemy, z jakimi musi uporać się Kościół. Jednym ze zmartwień jest niska frekwencja na Mszach Świętych. Kościół katolicki zmaga się z odpływem wiernych i nie jest to tylko rosnąca liczba apostazji, ale także coraz mniejszy odsetek uczestniczących w liturgii.
W ostatnich latach nabożeństwo dla wielu staje się obowiązkiem, przyzwyczajeniem, a nawet pomijalnym elementem chrześcijańskiego życia. Autor uczula, że liturgia nie może być przymusem, a potrzeba uczestniczenia w nabożeństwie powinna być równoznaczna z potrzebą przyjęcia do serca Pana Jezusa.
Lektura Dawida Makowskiego pozwala owocniej korzystać z sakramentów Kościoła, a tym samym zrozumieć obrzędy i zagłębić się w ich tajemnicę. Książka wskrzesi ogień ducha liturgii w każdym katoliku szukającym drogi do miłosiernego Pana. Msza Święta nie jest czymś „przeszłym”. Święta celebracja jest całkowitym teraźniejszym wydarzeniem rozgrywającym się w naszych sercach.
Starożytna chrześcijańska maksyma – lex orandi – lex credendi – lex vivendi – wskazuje na współistnienie życia, wiary i modlitwy. Sprzecznością jest więc twierdzenie, że można być człowiekiem wierzącym, lecz niepraktykującym. Pisarz przypomina, że liturgia jest nieodłącznym elementem życia każdego chrześcijanina, a najważniejszym uczynkiem wiary jest jej uroczysta celebracja. Książkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa 3DOM.
Materiały promocyjne Wydawnictwa 3DOM
Portal Kontrrewolucja.net jest patronem medialnym książki
Przekaż wieści dalej!
msza posoborowa czy Msza Katolicka 'łacińska’?
nie zaczynaj