Bp Dec: Islam zagraża cywilizacji chrześcijańskiej

Lzur,CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons

Podczas uroczystości związanych z obchodami rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej biskup Ignacy Dec zwrócił uwagę, iż próby stworzenia w Europie kalifatu nie są niczym nowym. Dziś, podobnie jak w XVII wieku, islamizacja zagraża naszej zachodniej, chrześcijańskiej cywilizacji.

Biskup Dec przypomniał o wydarzeniach z 1683 r. podczas uroczystej Mszy św. odprawionej na wzgórzu Kahlenberg. Podczas homilii zwrócił uwagę, iż wtedy – podobnie jak i dziś – istniał plan przekształcenia Europy w kalifat muzułmański. Po planowanym zwycięstwie nad Wiedniem, agresorzy mieli opanować kolejne chrześcijańskie obszary, w tym również Rzym, a Bazylikę św. Piotra przekształcić w meczet. Plany te pokrzyżowali wówczas Polacy. – Obecnie również mamy ważny i niebezpieczny czas. Znów widzimy zagrożenie cywilizacji chrześcijańskiej w Europie – przypomina hierarcha.

– Nie jesteśmy potęgą militarną ani ekonomiczną w Europie, ale możemy być potęgą duchową i potęgą zasad – zauważa biskup. Podkreśla, iż islamskiej moralności nie da się pogodzić z zachodnią, opartą na Dekalogu. – Chrześcijaństwo i islam, dwie kultury i dwie religie absolutnie nie są do pogodzenia bo opierają się na odmiennych zasadach – dodaje biskup.

pch24.pl

Przekaż wieści dalej!

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Więcej artykułów autora - Strona autora

Śledź mnie na:
FacebookYouTube

Kontrrewolucja.net

Zespół portalu Kontrrewolucja.net. Kontakt: kontrrewolucja.net@gmail.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontrrewolucja.net